Слухати

Російські суди в Криму будуть переглядати справи українців

26 березня 2014 - 16:29
Кримський адвокат вважає, що виникне багато нових порушень прав українців, які залишились на півострові
Російські суди в Криму будуть переглядати справи українців / Новини на Громадському радіо

Фото с сайта www.sevastopol.suАдвокат із Севастополя Сергій Заєць вважає, що на мешканців Криму невдовзі чекають проблеми, пов’язані з переглядом судових рішень відповідно до російського законодавства. Про це він заявив в інтерв’ю «Громадському радіо» у Страсбурзі.

 [date]

«Зараз відбулась така річ як визнання всіх жителів Криму громадянами Російської Федерації. Якщо поглянути на перспективу, то виникають питання, повязані з розглядом судових справ і переглядом судових рішень. Наскільки я зрозумів текст відповідного закону, російські суди будуть переглядати рішення, ухвалені українськими судами. Наскільки я зрозумів, це не обмежено будь-яким строком в минулому. Тобто дається строк три місяці, протягом якого такі заяви можуть бути подані, але не має ніякого обмеження що до того, коли в минулому таке рішення було винесено. Я не знайшов такого обмеження. І в будь-якому разі, Ці рішення будуть переглядатися вже з точки зору російського законодавства. Тобто не з того законодавства, на підставі якого ці рішення були ухвалені, а на підставі іншого закону. Наслідки непередбачувані. Безумовно тут можна говорити про порушення ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини», — вважає адвокат.

Кримський адвокат вважає, что у зв`язку з цим виникне багато нових порушень прав українців, які залишились на півострові:

«Крим і Севастополь є частиною України відповідно до Конституції України. І, незважаючи ні на що, Україна має певні обов’язки і за Конституцією, і за іншими законами перед громадянами цього регіону. З іншого боку, вся система українських державних органів, в тому числі і судів, буде заміщена російськими. Як в цій ситуації може відбуватися захист прав — дуже важко сказати. Все ж таки можна сподіватися, що якісь юридичні механізми будуть. Єдине, що можна передбачати одразу — те, що дуже багато буде порушень Європейської конвенції. Тобто тих прав, які гарантовані Європейською конвенцією чи іншими міжнародними договорами громадянам».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+