Слухати

Мінкультури: українцям полегшать доступ до державних стипендій та грантів

02 квітня 2014 - 15:30
Заступниця міністра культури України Олеся Островська про доступ до державних стипендій
Мінкультури: українцям полегшать доступ до державних стипендій та грантів / Новини на Громадському радіо

Олеся ОстровськаПроблему з доступом до державних стипендій можна вирішити без особливих надзусиль. Про це в ефірі «Громадського радіо» заявила перша заступниця міністра культури України Олеся Островська. «Але в міністерстві є купа інших проблем, вирішити які вдасться нескоро. Одна з головних – багаторічний фінансовий голод», — каже заступниця міністра.

«Але є, наприклад, речі, які потребують не аж такого надзусилля, але можуть мати дуже велике значення. Це наприклад такі речі, як стіпендії або гранти, які в міністерстві існують і існували раніше. Але доступ до них був ускладнений абсолютно непотрібними бар’єрами. Наприклад чимось таким, як висування людей на здобуття стипендій наприклад регіональними управліннями культури або іншими організаціями. Це в принципі не потрібно. Але я не думаю, що це був якийсь злий умисел.

 Це була, швидше, така традиція. На мою думку і на думку коллег цей барьєр непотрібен. Люди повинні мати можливість самостійно аплікувати по стіпендію. Це річ нібито очевидна, яку вдається змінити без  особливих надзусиль. Але є й маса речей, котрі потребують дуже детальної довгої проробки.

У нас, наприклад,  є купа задавнених проблем в музейній сфері. Починаючи від відсутності нормальних регуляторних документів і закінчуючі відсутністю якоїсь довгострокової візії того, що з цією сферою робити. І я вже не кажу про багатолітній фінансовий голод, який очевидно вирішити невдасться так просто. Але треба мати якесь розуміння, що з цим робити надалі», — вважає Олеся Островська.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+