Слухати

Шахраї в інтернеті видавали себе за профспілку журналістів

02 квітня 2014 - 11:47
Юрій Луканов вважає, що шахраї також могли видавати підозрілим особам посвідчення журналістів
Шахраї в інтернеті видавали себе за профспілку журналістів / Новини на Громадському радіо

Юрій ЛукановГолова Незалежної  медіа-профспілки України Юрій Луканов розповів  в ефірі «Громадського радіо»: видаючи себе за профспілку невідома організація намагалася збирати гроші та пропонувала послуги по спрощенню віз для журналістів. Юрій Луканов вважає, що ці люди також могли видавати підозрілим особам посвідчення журналістів. 

«Так, ми раптово наткнулися, що є така організація, яка називається «Незалежні журналісти України», і, фактично, вони взяли скопіювали наш сайт. За винятком поставили хіба що назву іншу. Але там так само я, моя фотографія як голови медіа-профспілки, також члени комітету — їхні дані там фігурують, тобто, враження таке, що ніби-то якась повнокровна організація, яку ніби-то я очолюю. Але потім з’ясувалося, що ці люди пишуть листи до посольств, в яких просять дати візи.  Ну, оскільки посольства довіряють нам, скажімо, профспілці журналістів, і коли журналісту потрібна віза, то, відповідно, просять, щоб ми  підтвердили статус журналістів і таке інше. Ну, і ці люди теж писали такі листи.

Фальшивий сайт "Незалежні журналісти України"

Я не знаю, наскільки воно було ефективно, адже до нас звернулись з деяких посольств з проханням прокоментувати, що це таке. А також вони видавали пресс-карти, які за формою були дуже схожі на пресс-карти Спілки журналістів. Ну, це ніби-то такі «невинні шалості», пустощі такі маленькі, але насправді  ми знаємо, що, скажімо, дуже часто, коли відбуваються вибори, то деякі люди, такі «бритоголові» журналісти, приходять, показують посвідчення, кажуть: «От дивіться, ми журналісти» і таке інше. То, чи не видавала саме ця організація такі посвідчення, це теж треба перевіряти.

Отож, воно десь таки попахує шахрайством ця вся історія, оскільки організація де-юре зареєстрована як районна, але діє як всеукраїнська організація, яка намагається ввести в оману, от повторю, ті ж посольства, і взагалі видає  ці пресс-карти. От така от  у нас «детективна» історія сталася.

Але зараз,  як повідомили мене працівники нашого апарату, вони зняли цей сайт свій. Хоча ми скрін-шот зробили, так що в нас докази є.  Його ніби то зараз вже не існує. Тобто, можливо, вони щось відчули, що ми струбувалися цим фактом, і, можливо, вирішили замести сліди», — розповів голова медіапрофспілки. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+