Слухати

Як допомогти родинам героїв Небесної сотні?

10 квітня 2014 - 20:51
Наша ініціатива, аби підтримувати пам’ять того, що відбулося на Майдані і про тих людей, які загинули або постраждали за те, щоб ми могли нормально жити далі, — Катерина Ботанова
Як допомогти родинам героїв Небесної сотні? / Новини на Громадському радіо

Катерина БотановаНа допомогу родинам героїв Майдану за короткий термін зібрали багато грошей. Але зараз хвиля уваги і підтримки майже мікроскопічна. Про це Катерина Ботанова, керівник громадської ініціативи «Родина Майдан», заявила в ефірі Громадського радіо.

«Перший місяць ми «захлиналися» від телефонних дзвінків та повідомлень в соцмережах. Зараз «гаряча лінія» практично мовчить. Але ми впевнені, що можна зробити так, щоб про цих людей не забули через місяць і через два», — впевнена громадська діячка.

Катерина Ботанова​:«Родина Майдан» змогла зібрати завдяки марафону, який проводив  «П’ятий канал»  наприкінці лютого, завдяки волонтерам, завдяки людям, які дуже хотіли допомогти родинам загиблих і пораненим забрали достатньо велику як для України суму грошей. Напевно вперше в історії раптом за кілька тижнів зібралося трошки більше 50 мільйонів гривень.

 І здавалося б, що ці гроші можна дуже швидко роздати і всі будуть щасливі. Але ми впевнені, що можна зробити більше ніж просто роздати гроші людям сьогодні. Що можна зробити так, щоб про цих людей не забули через місяць і через два. Тому що уже навіть сьогодні хвиля уваги і підтримки майже мікроскопічна.

Перший місяць ми «захлиналися» від телефонних дзвінків та повідомлень в соцмережах. Пропозицій допомоги було дуже багато. Зараз «гаряча лінія» пратично мовчить.

Юрій Макаров: Можливо потрібно весь час нагадувати про таку організацію з незаплямованою репутацією. Як на вас виходити?

 У нас є сайт ініціативи «Родина Майдан». Також в нас є «гаряча лінія» 063-227-20-19. Вона працює не цілодобово, нажаль, але в рабочій час.  Ціллю нашої ініціативи було підтримувать пам’ять того, що відбулося на Майдані і про тих людей, які загинули або постраждалі за те, щоб ми могли нормально жити далі. І ми обовязково будемо це робити.  А зараз в нас нагальна проблема розбиратися з тими питаннями і претензіями, які ми маємо.

 Як тільки ми це зробимо, ми зможемо далі працювати на перспективу. Будемо робити так, щоб люди і діти загиблих мали підтримку на майбутнє. Одна з наших цілей від початку була створити такі програми,  які дозволять, зокрема неповнолітнім дітям отримувати підтримку до повноліття і мати можливість вибору, можливість отримання подальшої вищої освіти, якщо вони захочуть це зробити.

 Тому що роздати гроші це просто, а ось створити систему, коли люди будуть повноцінно жити, наскільки це можливо після тих втрат які вони зазнали це значно складніше. І це не вирішується за день. Нам би дуже хотілося продовжувати працювати в цьому напрямку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+