Слухати

Референдум у Донецьку відбувся без дотримання будь-яких правил, — правозахисник

12 травня 2014 - 19:52
Майже на всіх дільницях були озброєні представники "самооборони" Донбасу
Референдум у Донецьку відбувся без дотримання будь-яких правил, — правозахисник / Новини на Громадському радіо

Максим Буткевич Правозахисник Максим Буткевич повідомив Громадському радіо про перебіг «референдуму» 11 травня у Донецьку. За його словами майже на всіх дільницях були озброєні представники «самооборони» Донбасу, а  при проведенні голосування організатори жодних правил не дотримувалися.

Нагадаємо, так званий референдум який відбувся 11 травня в Донецькій і Луганській областях ЦВК України назвав імітацією. Олександр Турчинов назвав його фарсом. Компанія Ахметова «СКМ» заявила, що всі референдуми на Донбасі поза правовим полем.

В.о. губернатора Луганської області заявила, що мешканці Луганської області не визнають псевдореферендум. В ЕС голосування засудили та пропонують його проігнорувати. В свою чергу у Кремлі заявили, що до референдуму ставляться з повагою.

«Дільниць для голосування було в декілька разів менше, ніж на звичайних виборах. Деякі дільниці закрилися раніше строку. На них почали підрахунок голосів, коли на інших дільницях ще голосували. Урни для голосування були різними на різних дільницях. Деякі дільниці було відкрито у незвичних приміщеннях – бібліотеках і будинках культури.

На деяких дільницях були додаткові списки виборців. Люди могли голосувати безперешкодно одразу на кількох дільницях. Подекуди урни для голосування були склеєні з картону, а кабінки для голосування взагалі відсутні. На деяких дільницях списки були 2012 року, а на деяких списки складалися вручну.

Майже на всіх дільницях були озброєні представники «самооборони» Донбасу. Спостерігачі були тільки від самопроголошеної Донецької республіки», — розповів Максим Буткевич.

Нагадаємо, так званий референдум який відбувся 11 травня в Донецькій і Луганській областях ЦВК України назвав імітацією  Олександр Турчинов назвав його фарсом. Компанія донецького олігарха Ріната Ахметова «СКМ» заявила, що всі референдуми на Донбасі поза правовим полем. 

В.о. губернатора Луганської області заявила, що мешканці Луганської області не визнають псевдореферендум.  В ЕС голосування засудили та пропонують його проігнорувати.  В свою чергу у Кремлі заявили, що до референдуму ставляться з повагою.

Запис ефіру від 11 травня

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+