Слухати

Влада Криму почала відпрацювання захисніків Майдану, — Валентина Самар

16 травня 2014 - 20:52
15 травня у столицю Криму почали стягувати поліцейських та автозаки, які жителі Криму ще ніколи не бачили
Влада Криму почала відпрацювання захисніків Майдану, — Валентина Самар / Новини на Громадському радіо

Валентина Самар Попереду 18 травня — 70-та річниця депортації кримських татар. На цей день очікується найбільший за останні часи мітинг кримських татар — близько 30 тисяч людей. 15 травня у столицю Криму почали стягувати поліцейських та автозаки, які жителі Криму ще ніколи не бачили. Про це керівник «Центру журналистских розслідувань» Валентина Самар повідомила в ефірі «Громадського радіо».

Валентина Самар вважає, що перед мітингом влада Криму почала відпрацювання списків патріотів України, які залишися у Криму. «Я так розумію, що іде відпрацювання за списками, які були створені СБУ ще за часів Януковича. В цих списках люди, які виступали на захист Євромайдану», — каже журналістка.

Попереду 18 травня 70-та річниця депортації кримських татар. На цей день очікується найбільший за останні часи мітинг кримських татар — близько 30 тисяч людей. Вони приїдуть до Сімферополя, щоб вшанувати пам’ять жертв депортації.

Меджлісу дали дозвіл на проведення мітингу тільки за умови, що на ньому не буде української символіки та українських прапорів. 15 травня у столицю Криму почали стягувати поліцейських та автозаки, які жителі Криму ще ніколи не бачили.

Наскільки імовірно, що ці профілактичні заходи матимуть той ефект, який в вочевидь сподівається отримати російська влада?

Треба розділяти деякі речі. Наприклад обшук в будинку Мустафи Джемілева пов’язаний із кримінальною справою стосовно його сина Хайсера, який майже рік тому ми знаємо застрелив людину. Що стосується Алі Хамзіна, то його превіряли начебто на причетність до якихось людей, яких підозрюють у тероризмі. Були обшуки у двох помешканнях Алі Хамзіна.

Також є представники молодіжної організації, які брали участь у Євромайданах. Одного з них затримали, другого потримали і відпустили. Я так розумію, що іде відпрацювання за списками, які були створені СБУ ще за часів Януковича. В цих списках люди, які виступали на захист Євромайдану.

15 травня в центрі Сімферополя відбувалися маневри із за діянням величезної кількості поліцейських та техніки. Таких автозаків в Криму, та я думаю в Україні ще не бачили.

Зараз самооборонці Криму розташувалися по періметру майдану ім. Леніна. Кілька рот цих самооборонців з понеділка знаходяться в будинку профспілок. Кажуть, що 18 травня вони будуть задіяні усі.

Фото: Центр

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+