Слухати

Добровольчий батальон «Азов» у Бердянську готується до бойових дій

20 травня 2014 - 18:27
Ставлення місцевих жителів до добровольців з батальону Азов неоднозначне. Деякі мешканці міста побоюються бійців
Добровольчий батальон «Азов» у Бердянську готується до бойових дій / Новини на Громадському радіо

bat azovСтавлення місцевих жителів до добровольців з батальону Азов неоднозначне. Деякі мешканці міста побоюються бійців. Про це Громадському радіо повідомила журналіст Лідія Гужва. 

Батальон Азов це добровільна організація, яка знаходиться у певних відносинах із міліцією, вона легалізована і офіційно знаходиться при Міністерстві внутрішніх справ. Зараз хлопці знаходяться у Бердянську. Тут є полігон, тут є вишки і хлопці займаються бойовою підготовкою. З тих, з ким я встигла познайомитися, це музиканти, художники і підприємці. Вони спілкуються російською мовою, приїхали з Днепропетровська, Запроріжжя. Також є хлопці із західної України, — розповіла журналістка.

В ефірі Лідія Гужва, кореспондент у Бердянську, яка заходиться разом із батальоном Азов:

Зараз я знаходжусь на базі, де живуть хлопці з батальйону Азов, звідки вони періодично виїзджають на свої рейди в Донецьку республіку, Луганськ і так далі. Це добровільна організація, яка знаходиться у певних відносинах із міліцією, вона легалізована і офіційно знаходиться при Міністерстві внутрішніх справ.

Тут є полігон, тут є вишки і хлопці займаються бойовою підготовкою. З тих, з ким я встигла познайомитися, це музиканти, художники і підприємці. Бойовий дух високий, харчуються хлопці нормально. Вони спілкуються російською мовою, приїхали з Днепропетровська, Запроріжжя. Також є хлопці із західної України.

Вода є, не капає зі стелі, не дме вітер, тут можна жити деякий час. У них різні речі, девайси, я так розумію, що кожен покупав собі щось окремо. Є централізовані поставки, але вони не покривають всіх потреб. Тобто це така комбінація з того, що вони отримують спеціалізовано і з того, що кожен зміг купити собі особисто.

Я так розумію, що відбувається ротація і тут не постійна кількість. Зараз тут біля сотні чоловік. Деякі з них приймали учать у бойових діях в Краматорську і Слов’янську. Вони розповідали, що їхали у люди з Народної Донецької республіки напали на хлопця з батальйону Азов, взяли його у полон. Тут є люди з бойовим досвідом і є добровольці.

Всі ці люди йшли добровольцями і також основу складають ті люди, які ще до Майдану боролись і були патріотами України. Зокрема заступник командира Ігор Масійчук. Це той самий чоловік, якого за спробу зруйнувати пам’ятник Леніну у Василькові, засудили на шість років. Тільки нещодавно він вийшов. Це люди з традицією спротиву.

Місцеві жителі бояться нападів сепаратистів, забирають з мерії на вихідні усі документи додому. З іншого боку, люди з батальйону Азов теж вселяють в них страх, тому що бачать озброєних людей, були вже непорозуміння і на блокпостах і з місцевою самообороною просто через те, що не було достатньої комунікації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+