Слухати

Систему керування АТО треба швидко змінювати, — екс-голова СБУ

28 травня 2014 - 21:06
На думку експерта, зараз Україна терміново повинна переформатувати силовий сектор керівництва антитерористичною операцією на Сході
Систему керування АТО треба швидко змінювати, — екс-голова СБУ / Новини на Громадському радіо

war 2Колишній голова СБУ Ігор Смєшко в ефірі Громадського радіо дав оцінку діям влади і здатності Украіни відбивати агресію. На думку експерта, зараз Україна терміново повинна переформатувати силовий сектор керівництва антитерористичною операцією на Сході.

Він заявив, що зараз деякі дії керівництва АТО не витримують жодної критики. На думку Ігора Смєшко в країні немає інформаційного забезпечення цієї операції.

Ігор Смєшко: Вже три місяці в нас є акт агресії проти нашої країни. Але ми ведемо всі спецоперації без залучення всього компоненту. У нас навіть є у Генеральному штабі управління спеціальних операцій.

Але ми бачимо, що операцію часом веде антитерористичний центр, якій діє на підставі закритого указу Президента, але без належної взаємодії з Міноборони часом і з МВС. Навіть те, що ми інформацію не отримуємо фактологічно і вчасно, це говорить про те, що немає інформаційного забезпечення цієї операції.

Андрій Куликов: А що робити з тим, що у нас в Луганську прозорий кордон. Як вирішити цю проблему?

Ігор Смєшко: Якщо б застосувати закон «Про оборону», якщо б було прийняте відповідне рішення про створення ставки Верховного командуючого і його елементом був би Генштаб. То перше, згідно діючого законодавства було б перекриття кордону в цих двох областях. Це було б створення мобільних групп для перекриття кордону там, де потрібно.

В інших державах за допомогою сучасної техніки є можливість спостереження всього кордону в режимі реального часу. Також є можливість мобільно реагувати на будь-який напрямок. Це потрібно зробити і нам. А ми зараз на жаль показуємо приклади, що ми за три місяці не спромоглися ефективно це зробити.

Але в нас є позитивна новина. В нас вже є легітимно обраний Президент. І я дуже сподіваюся, що в нас буде переформатування силового сектору. Тому що силовий сектор який зараз є у керівництві він показує такі зразки ефективності праці, які не витримують жодної критики. Ми повинні на інформаційну війну інформаційною війною.

Фото: Аркадій Бабченко

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+