Слухати

Журналістам в Україні будуть видавати бронежилети напрокат, — Сергій Томіленко

03 червня 2014 - 10:13
Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко про викрадення редакторів двох донецьких газет. А також про те, що за сприяння ОБСЄ створюється прокатний пункт бронежилетів для журналістів
Журналістам в Україні будуть видавати бронежилети напрокат, — Сергій Томіленко / Новини на Громадському радіо

Сергій ТоміленкоПерший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко про викрадення редакторів двох донецьких газет. А також про те, що НСЖУ за сприяння ОБСЄ створює прокатний пункт бронежилетів для журналістів. Перша партія бронежилетів надійде до НСЖУ ближчим часом.

За словами Сергія Томіленка, причини викрадення редакторів незрозумілі. Газета «Донбасс», яку очолює секретар НСЖУ Олександр Бриж, завжди була об’єктивною та подавала різні точки зору.

– Але, очевидно, для сепаратистів об’єктивність – це не показник. Вони діють за принципом «хто не з нами, той проти нас», – зазначив Сергій Томіленко.

Він переконаний, що можливості для роботи журналістів залежить від того, якою мірою українська влада контролює територію.

– Ми не можемо вимагати від донецьких журналістів бути сміливими, об’єктивними, виходити в ефір, ризикуючи життям. Ми не можемо змусити їх не реагувати на небезпеку.

Визначальним є те, що в Донецькій і Луганській областях, а раніше в Криму, для технологічного медіа-бізнесу, пов’язаного з друком, ефірним мовленням, залежним від обладнання, є те, що їх можуть вирахувати і тиснути. Бо, скажімо, якщо говорити про інтернет-медіа, то тут журналісти мають змогу працювати віддалено, розосереджено, – зауважує керівник Спілки журналістів.

Він нагадав, що, зважаючи на численні порушення прав журналістів в Україні, Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка ініціювали створення об’єднаного Центру допомоги журналістам. Напрямком його діяльності стала допомога тим, хто змушений ставати переселенцями, виїжджаючи з Криму чи Сходу, хто постраждав, висвітлюючи протестні події.

– Крім цього, спільно з Міжнародною федерацією журналістів ми проводимо серію тренінгів для співробітників ЗМІ щодо роботи в небезпечних умовах. Тренери дають корисні поради щодо того, як вберегти себе та свою апаратуру в умовах військових конфліктів та іншого ризику. Намагаємося привертати максимальну увагу до фактів порушень прав журналістів на міжнародному рівні.

Прикладом взаємодії Сергій Томіленко назвав співпрацю з Союзом журналістів Росії, який виступив із засудженням пропаганди у ЗМІ та висловив солідарність з українськими колегами.

– Можливо, якби ця організація була дуже впливовою, то російська влада, імовірно, перекривала б їм кисень, але все ж таки ми бачимо, що наші колеги порушують професійні питання та фактично виступають всупереч російській владі. Спільно ми допомагали колегам у Криму, яких затримували представники так званої самооборони, – прокоментував Сергій Томіленко.

За його словами, ситуація на Сході нині складніша, оскільки немає ідентифікованої структури, яка б виражала інтереси представників сепаратистських угруповань. Якщо в Криму була місцева влада, що присягнула Росії, і через неї можна було впливати. То зараз навіть російські журналісти не можуть бути в безпеці через те що Схід перетворився на «територію анархії».

Сергій Томіленко наголосив, що попри від’єднання Криму та створення там осередку СЖР, низка колег заявили про своє бажання залишатися в НСЖУ. Нагадаємо, що їх приймають до спілки в Київській регіональній організації.

– Для нас головне – зв’язок із тими, хто вважає себе українськими журналістами. І певною мірою зараз відбувається очищення спілки. Ми констатуємо, що в Україні журналістика – це професія мужніх людей. В журналістиці залишається той, хто готовий професійно працювати, а хто грається у політику, від неї відходить, – підсумував Сергій Томіленко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+