Слухати

Коморовський, Порошенко і Обама — підтримка України

04 червня 2014 - 20:33
У Варшаві вели переговори президенти Петро Порошенко та Барак Обама. Президент США дав зрозуміти, що хоче дізнатися від глави української держави, якого пакету допомоги сподівається Київ
Коморовський, Порошенко і Обама — підтримка України / Новини на Громадському радіо

komorowski-obamaУ Варшаві вели переговори президенти Петро Порошенко та Барак Обама. Ще перед зустріччю віч на віч президент США дав зрозуміти що хоче дізнатися від глави української держави, якого пакету допомоги сподівається Київ від його держави.

Петро Порошенко під час свого першого закордонного візиту неодноразово дякував західним лідерам за підтримку його батьківщини у важкий момент випробувань і висловив впевненість, що Крим повернеться до України.

На замковій площі у Варшаві в присутності президентів Барака Обами, Петра Порошенка та Броніслава Коморовського була зачитана Варшавська Заява Свободи, у якій записано, що захоплення Росією Криму порушує фундаменти політично-юридичного порядку в Європі.

Під час виступу в польські столиці президенти Барак Обама та Броніслав Коморовський неодноразово і однозначно підтримали Україну та український народ в конфлікті з Росією Путіна. Обама та Коморовський засудили агресію Росії проти України.

Я прибув до Варшави сьогодні, щоб від імені США та союзників НАТО підтвердити всі наші зобов’язання стосовно безпеки Польщі. Стаття 5 Вашингтонського Трактату однозначна: атака на одного члена Алянсу становить атаку на всіх. Ми маємо обов’язок захищати вашу територіальну інтегрованість і ми це зробимо. Ми стоїмо пліч-о-пліч, тепер і завжди. За вашу і нашу свободу’’.

Пан Обама перемогу Петра Порошенка на президентських перегонах визнав „добрим вибором для України’’. Годинна зустріч Обама-Порошенко стосувалася безпеки в Україні, економічного зростання, а також планів обмежити енергетичну залежність Києва від Москви.

Обама вважає, що його держава та інші країни західної демократії повинні підтримувати Порошенка та його кабмін. Обамі сподобалися плани Порошенка реформ в Україні. Петро Порошенко щиро дякував за підтримку його батьківщини.

Президент Обама виловив велику пошану українцям за їхню боротьбу. „Українці навіть коли їх били і до них стріляли не хотіли здатися, пішли голосувати, вибрали нового президента у вільних виборах. Україна почала важкий шлях реформ’’ – сказав Обама

Правда, яка дає нам силу каже, що немає змін без ризику, прогрес несе жертви. Немає свободи без солідарності’’.
День Свободи, який влаштувала польська влада був нагодою до зустрічі багатьох лідерів західного світу. Всі проявили підтримку проєвропейським прагненням українців. Прем’єр Канади — Стівен Гарпер переконаний що санкції проти Росії потрібні:

Я глибоко переконаний, що ми мусимо утримати дипломатичний тиск та санкції на Росію. Ми мусимо продовжити дипломатичну ізольованість Росії доки вона продовжуватиме окупацію сусідньої держави – України’’.

Гості варшавської зустрічі заявили про відсутність згоди на агресію Росії проти Україні і окупації Криму. Незабаром відбудеться саміт великої сімки. Його результати покажуть насільки вірогідними є заяви західних лідерів.

Автор: Андрій Рибальт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+