Слухати

Зовнішнє оцінювання для абітурієнтів на Донбасі не відбулося

08 червня 2014 - 12:31
Абітурієнти зі Сходу ще можуть пройти ЗНО, якщо подадуть про це заявки до 15 червня
Зовнішнє оцінювання для абітурієнтів на Донбасі не відбулося / Новини на Громадському радіо

Ігор ЛікарчукАбітурієнти зі Сходу ще можуть пройти ЗНО, якщо подадуть про це заявки до 15 червня. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Абітурієнтам з Донбасу буде надана можливість скласти іспити під час додаткової сесії.

«Звичайно не відбулося зовнішнє оцінювання для абітурієнтів Донецької та Луганської областей, тому що там основна сесія була відмінена, але, мабуть, ми маємо за ці дні певний позитивний момент, що різко збільшилася реєстрація абітурієнтів з Донецької та Луганської областей для участі у додатковій сесії.

Якщо на вчорашній ранок у нас таких бажаючих пройти перереєстрацію і складати зовнішнє оцінювання під час додаткової сесії в інших областях України з Донецької та Луганської області в нас було 630 осіб, то на сьогоднішній ранок ця кількість уже пересягнула за 1700 осіб».

Він розповів, яким чином абітурієнти  з  Луганської та Донецької області все-таки можуть скласти ЗНО:

«Тобто процес перереєстрації пішов, і ми дуже закликаємо всіх абітурієнтів Донецької та Луганської областей скористатися тим шансом, який ми їм даємо, і пройти перереєстрацію для участі в ЗНО на інших територіях України.

Хочу на цьому іще раз наголосити, це дуже важливо. Бо в принципі це є єдиний варіант, який їм гарантує рівні умови доступу до вищої освіти. І той, хто цим варіантом не скористається, він має реальні загрози для того, щоб своє конституційне право на рівний доступ до вищої освіти не реалізувати у повному обсязі.

У нас з 2 червня почала працювати цілодобова інформаційна лінія підтримки в Українському центрі. Вчора останній дзвінок в нас був о 2 год 43 хв ночі, а перший сьогодні був о 4 год 33 хв ранку.

Тобто певна напруга є, певна зацікавленість є, але ми готові надавати відповіді, готові консультувати, і повторюю ще раз: ми гарантуємо всім абітурієнтам Донецької і Луганської областей складання ЗНО під час додаткової сесії».

Ігор Лікарчук наголосив, що перереєстрація триватиме до 15 червня.

«Тобто для нас технічно не буде проблеми виконати їхнє бажання. Ми до цього готові. Нам на сьогоднішній день важливо мати крок з їхнього боку. Щодня десь до 6 тисяч абітурієнтів заходять на свої сторінки, ми можемо з ними спілкуватися в такому режимі, і ми їм також постійно про це кажемо».

Директор УЦОЯО зауважив, що у випадку стабілізації ситуації на території Донеччини та Луганщини до 1 липня, абітурієнти, якщо забажають, матимуть змогу пройти додаткову сесію ЗНО у своїх областях.

Підтримуйте подальшу роботу радіо на Спільнокошті.

Фото: osvita.ua

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+