Слухати

Студентам з Криму Міністерство освіти радить отримувати російські дипломи

13 червня 2014 - 21:53
Студенти, які навчалися у вишах Криму, відповідно до закону України, мають право отримати диплом про освіту українського зразка
Студентам з Криму Міністерство освіти радить отримувати російські дипломи / Новини на Громадському радіо

310-1_iСтуденти, які навчалися у вишах Криму, відповідно до закону України, мають право отримати диплом про освіту українського зразка.

Міністерство освіти і науки України запросило від ректорів кримських навчальних закладів списки студентів, які бажають отримати українські дипломи. Але ректори відмовляються це робити. 

Однак, за інформацією Кримської польовий місії, ректор Таврійського національного університету Микола Багров, за повідомленнями студентів, відмовився формувати такі списки. Це створює невизначеність для випускників в питаннях отримання дипломів в Криму.

«Ситуація така, що видати на території Криму українські дипломи зараз фізично неможливо. Для цього університет повинен подати список випускників в єдину державну базу з питань освіти, оплатити дипломи. З оплатою ми б ще вирішили питання, але університети не готові подавати списки.

Вони бояться, деякі не хочуть », — повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

За її словами, розроблено порядок видачі українських дипломів для кримських випускників. Всіх випускників для цього просять отримати диплом російського зразка.

«Ми, звичайно, не визнаємо окупації, але нам потрібен хоч якийсь документ, в якому зазначено, що людина навчався у ВУЗі, там є перелік предметів, в додатку — оцінки. З цим дипломом і додатком треба приїхати в Херсонську область, в будь-який університет області.

Там показати диплом російського зразка. І цей університет робить замовлення в Київ виготовити український диплом. І додаток виписується в цьому університеті в Херсоні, оцінки з російського диплома переносяться в український», — розповіла про процедуру отримання українського диплома заст. міністра освіти України.

Вікторія Єрмолаєва, Кримська польова місія з прав людини

Фото: osvita.ua

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+