Слухати

До добровільної здачі зброї в зоні АТО адвокатів треба залучати безкоштовно, — Голосій

04 липня 2014 - 21:32
Адвокат Ростислав Голосій розповів про участь роль юридичного супроводу при добровільній здачі зброї в зоні АТО
До добровільної здачі зброї в зоні АТО адвокатів треба залучати безкоштовно, — Голосій / Новини на Громадському радіо

Ростислав Голосій(1)Четвертого липня на прес-конференції адвокат Ростислав Голосій розповів про участь роль юридичного супроводу при добровільній здачі зброї в зоні АТО. Адвокат вважає, що залучення адвокатів до такого процесу і повна його легалізація може стати приводом для добровільної здачі зброї.

«Президент наголосив на тому, що всі, хто став на шлях збройного спротиву законній владі, але усвідомив, що припустився помилки, хоче її виправити, він гарантує непритягнення до кримінальної відповідальності. Умова одна, як сказав Президент, — це добровільне складання зброї. Кожна складена одиниця зброї – це потенційно врятоване людське життя. До цього процесу ми пропонуємо залучити адвокатів.

За українським законодавством, безоплатна участь адвоката в кримінальному процесі передбачена саме для осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності.

Зважаючи на складність ситуації, яку ми обговорюємо, ми вважаємо, що участь адвоката на стадії складання зброї, тобто до початку кримінального провадження та притягнення до кримінальної відповідальності, стане одним з наочних та дієвих елементів гарантій, про які говорив Президент України.

Залучення адвокатів до цього процесу може додатково спонукати тих осіб, до кого звертався Президент України, виправити свої помилки та скласти зброю. Адвокати в режимі виконання гарантій Президента можуть стати елементом реалізації цих прав. Іншими словами: склади зброю – і тебе підтримає держава.

Процедуру залучення адвокатів треба розробляти разом з Адміністрацією Президента, Радою національної безпеки і оборони, Міністерством внутрішніх справ. За основу можна взяти закон України «Про безоплатну правову допомогу». Ми вважаємо, що два основні напрямки, які можуть принести користь при залученні адвокатів – це додаткове спонукання до складання зброї та максимальна легальність такого процесу», — заявив адвокат Ростислав Голосій.

 

Студентка Анастасія Шибіко

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+