Слухати

В театрі Франка поставили антифашистську виставу

17 липня 2014 - 19:53
16 липня в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прем'єра вистави "Носороги"
В театрі Франка поставили антифашистську виставу / Новини на Громадському радіо

юлия веббер16 липня в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прем’єра вистави «Носороги».

П’єсу Ежена Іонеско завжди сприймали, як антифашистську, але режисер Андрій Приходько в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» розповідає, що розглядати п’єсу можна різнобічно: тема її може бути розкрита, як і в політиці, так і в повсякденному житті.

В основі сюжету — перетворення людей  на носорогів: в маленькому провінційному містечку з’явилися носороги, з часом їхня кількість збільшується і люди, щоб «іти в ногу з часом» самі перетворюються на них. І лише п’яничка Беранже (Дмитро Завадський) вважає, що головне — залишатися людиною до кінця:

«Я остання людина! І залишусь людиною до кінця! Я - людина!»

Актор Дмитро Чернов(власник кафе, Ботарі) вважає, що наразі вистава є доволі актуальною:

«Зараз ми можемо бачити перетворення людей на справжніх звірів, коли якісь моральні якості, моральні цінності втрачаються, я б сказав, що звірі більш людяні, ніж зараз люди є. Тому це перетворення, коли духовний світ втрачається саме в людині і цінності міняються, тому, мені здається, в цьому її актуальність»

Студентка Мар’яна Яцишин для «Громадського радіо».

Фото Юлії Веббер

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+