Слухати

Польська опозиція вимагає від влади надати Україні зброю

28 серпня 2014 - 21:43
Депутатка від опозиції - Малґожата Ґосєвска дуже гостро скритикувала шефа НАТО Андерса фог Расмуссена за відсутність рішення передати Україні зброю
Польська опозиція вимагає від влади надати Україні зброю / Новини на Громадському радіо

Ґосєвска_14_08_28

Польська опозиція вимагає від кабміну Дональда Туска надати зброю та всю необхідну допомогу Україні та українцям. Депутатка від опозиції — Малґожата Ґосєвска дуже гостро скритикувала шефа НАТО Андерса фог Расмуссена за відсутність рішення передати Україні зброю. Преса повідомляє, що влада блокує надання політичного притулку українцям.

Видання Gazeta Polska Codziennie повідомило, що за даними Бюро з питань іноземців до 26 серпня  1307 громадян України пропросило в Польщі притулку для біженців. Минулого року це було лише 46 осіб. Польські державні органи наголошують, що серед тих, хто попросив про притулок для біженця відсутні високі представники режиму Януковича, люди заангажовані у політику та працівники силових структур. Офіційно кабмін Дональда Туска заявляє, що чинить все можливе, аби допомогти українцям. Тимчасом опозиційна депутатка – Малґожата Ґосєвска, яка була присутня на Майдані від початку Революції  Гідності звертає увагу, що, попри запевнення представників уряду, багато заяв про надання політичного притулку відкидають, серед інших це стосується кримських татар. „Влада не має політичного бажання, щоб допомогти людям, становище яких критичне. Чекатимемо на засідання польсько-української парламентської групи, де черговий раз будемо займатися питанням біженців’’ – сказала виданню Gazeta Polska Codziennie депутатка Закону і справедливості – Малґожата Ґосєвска. Пані Ґосєвска після чергових обтічних заяв шефа НАТО Расмуссена на своєму Фейсбуку написала: „Що це б… пане Расмуссен? Що ще мусить статися, щоб Ви врешті зрозуміли, що це не, як Ви кажете, „прояв постійної участі Росії у дестабілізації східної України’’, лише дії терориста – Путіна, які вимагають рішучих дій з боку НАТО’’. Польська депутатка переконана, що слова не зупинять, як вона називає Путіна — „найбільшого терориста світу’’. Ґосєвска переконана, що європейські та американські лідери залишили Україну.

Негайно допомогти зброєю Україні вимагає від Туска та Коморовського визначний експерт міжнародних питань, кандидат наук — Пшемислав Журавскі вель Ґраєвські у статті під заголовком „Зброя для України’’ в щоденнику Gazeta Polska Codziennie. Ґраєвскі підкреслив, що на прохання Києва направлене до Варшави, щоб Польща продала зброю Дональд Туск відповів, що кабмін чекатиме з таким рішенням до саміту НАТО. Тимчасом Франція та Німеччина, коли продають зброю Росії Путіна, не чакають на дозвіл союзників в НАТО. Пан Ґраєвскі вважає, що за таких обставин Туск і Сікорський не повинні дивуватися, що Київ не вимагає залучити до переговорів стосовно вирішення кризи державу, яка не здатна прийняти самостійно рішення, лише робить те, що наказують її інші. Як наголошує польський аналітик, кабмін Туска замість зброї запропонував Україні стипендії, лікуання та спостерігачів на виборах на суму 20 мільйонів злотих. „Тимчасом на стабілізацію зони Євро у 2012 році ми заявили 6,27 мільярда Євро’’´- пише Ґраєвскі і додає: „Однозначно видно, що платоспроможність боржників німецьких банків для кабміну вагоміша від зупинення російської експансії в сусідній Україні’’.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+