Слухати

«Громадське Радіо» розпочало проект «Громадянт України» програмою про українських ґаґаузів

17 вересня 2014 - 16:03
У ефір вийдуть десять програм присвячених десяти етносам. «Громадське радіо» також готує аудіоролики соціальної реклами, які запропонує слухачам «Українського радіо»
«Громадське Радіо» розпочало проект «Громадянт України» програмою про українських ґаґаузів / Новини на Громадському радіо

колажРозмовою про сучасні проблеми ґаґаузів України «Громадське радіо» розпочало новий проект «Громадяни України», присвячений етнічним групам, які мешкають на одній з українцями землі. Протягом двох наступних місяців у ефір вийдуть десять програм присвячених десяти етносам. «Громадське радіо» також готує аудіоролики соціальної реклами, які запропонує слухачам «Українського радіо».

Україна є багатонаціональною країною з величезним досвідом мирного співіснування різних етнічних громад. Уже після здобуття незалежності, офіційний Київ підписав Рамкову конвенцію щодо захисту національних меншин і Європейську хартію захисту регіональних мов і мов національних меншин. Однак Євромайдан, збройний конфлікт на Сході країни та погіршення економічної ситуації не могли не вплинути в тому числі й на міжетнічні стосунки.

Замість традиційної практики мирного розв’язання конфліктів і поваги до закону, у суспільстві з’явилися приклади силового протистояння, що не може не відбитися і на міжнаціональних відносинах. На думку «Громадського радіо», саме зараз важливо наголошувати на ідеях толерантного співіснування і взаємної поваги різних етносів.
Програма «Громадяни України» надає можливість етнічним громадам України розказати про свої сьогоднішні проблеми, покращує поінформованість українців про етнічне різноманіття країни, формує порядок денний для діяльності українського уряду щодо ситуації з національними меншинами.

У першому випуску програми, що вийшов 16 вересня 2014 року, Президент «Союзу ґаґаузів України» Василь Келіогло пов’язує розвиток статків і культури українських ґаґаузів із загальним економічним розвитком країни. За його словами, ґаґаузи з тривогою дивляться на спроби втягнути південь України у конфлікт. Головними викликами, які постали перед регіонами компактного проживання ґаґаузів пан Келіогло вважає погані дороги і брак інвестицій. За його оцінкою, закон 2012 року «Про засади державної мовної політики», від самого початку був націлений на сприяння російській мові і не врахував потреби невеликих етнічних груп.

Проект «Громадяни України» розроблено за фінансової підтримки Проекту Ради Європи «Сприяння різноманіттю: захист та інтеграція національних меншин в Україні».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+