Слухати

Громадяни Польщі в ДНР — Сікорський та Схетина мовчать

08 жовтня 2014 - 16:08
Опозиційний сайт niezalezna.pl представив наявні докази присутності конкретних громадян Польщі серед агресорів України
Громадяни Польщі в ДНР — Сікорський та Схетина мовчать / Новини на Громадському радіо

Поляки в ДНРВже раніше неофіційно повідомлялося, що в силах тзв. «ДНР» та «ЛНР» воюють найманці з Польщі. Провладні польські змі намагаються промовчати скандал. Опозиційний сайт niezalezna.pl представив наявні докази присутності конкретних громадян Польщі серед агресорів України.

Ще у червні, колишній міністр закордонних справ Польщі – Радослав Сікорський заявив, що він особисто складатиме позови до прокуратури проти найманців, якщо такі повідомлення виявляться правдивими. Досі Сікорський, нинішній спікер парламенту, мовчить у цій справі, те ж саме його наступник на посаді шефа дипломатії – Ґжеґож Схетина.«Зрадники у службі Росії. Поляки воюють на Донбасі» – під таким заголовком сайт niezalezna.pl розмістив новину про двоє поляків, які хизуються у соцмережах службою в рядах тзв. «ДНР».

Польський сайт подає імена та прізвища найманців: Дарюш Леманський (Dariusz Lemański) та Давід Гудзєц (Dawid Hudziec). Журналісти запитали речника Агентства внутрішньої безпеки, підполковника Мацєя Корчинського словами: «Чи Агентство безпеки знає про поляків, які підтримують бандитів оплачуваних Росією?».

Представник установи відповідальної за безпеку держави відповів — «АВБ підтримує постійний зв’язок з іншими установами та службами свостовно можливих осіб польської національності, які можуть перебувати і брати активну участь в боях на території України. На цей момент не маємо жодних підтверджених офіційно випадків» – відповів журналістам підполковник Мацєй Карчинський.

Тимчасом niezalezna.pl публікує документи і фото Дарюша Леманського, які однозначно показують, що людина в рядах бойовиків ДНР46 річний громадянин Польщі. Леманський останнє десять років мешкав у Великобратанії. Речник Агентства внутрішньої безпеки підполковник Мацєй Корчинський зізнався, що справа Леманського відома і її аналізують у цій установі.

Черговий громадянин Польщі в рядах найманців «ДНР» це Давід Гудзєц, який належить до організації Табір великої Польщі і, як повідомляє сам Гудзєц у соцмережах, він є представником цієї організації в Донецьку.

Досі у медія просторі інколи з’являлися інформації про присутність поляків в зоні бойових дій на території України, але ніхто в Польщі не назвав імен та прізвищ конкретних осіб. 10 червня цього року на зустрічі міністрів закордонних справ Росії, Німеччини та Польщі у Санкт Петербургу Радослав Сікорський заявив, що він особиство подасть позов до прокуратури на громадянина Польщі, який бере участь у бойових діях в Україні.

«Якщо такі випадки з’явдяться я особисто складу позово до прокуратури, щоб такі особи несли карну відповідальність» – заявив тодішній шеф польської дипломатії. Нині Сікорський за польською конституцією друга людина в державі – він спікер парламенту. У кріслі керівника дипломатії його замінив Ґжеяож Схетина.

У Чернві Сікорський нагадав: «Згідно з польським законом участь наших громадян в закордонних збройних формуваннях без згоди відповідної влади польської держави сурово карається». Досі у справі присутності Леманського та Гудзєца в рядах терористів «ДНР» спікер Сікорський мовчить. Мовчить також міністр закордонних справ — Ґжеґож Схетина.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+