Слухати

Скандальна забудова в Києві: замість шкільного басейну — паркінг

20 жовтня 2014 - 17:56
Адміністрація школи №130 Голосіївського району Києва скаржиться на будівництво в 10 метрах від школи. Забудовник зводить триповерховий паркінг для елітного будинку
Скандальна забудова в Києві: замість шкільного басейну — паркінг / Новини на Громадському радіо

За словами директорки Марини Пищалковської, будівництво є небезпечним та несанкціонованим, так як за початковим проектом це мав би бути басейн для школярів.

«В 2005 році між школою, «Невіросом» і Голосіївською районною радою був підписаний 3-сторонній договір. За яким було чітко прописано, що будівельники будують собі будинок, який вони потім в комерційних цілях використовують, а для школи вони будують прибудований басейн. Саме для 130-й школи — це прописано в угоді», — повідомляє директорка.

1 2 3 5

Підпис: Угода підписана між школою (Піщалковська М.К.), ТОВ «Невірос» (Кузьмін С.В.), Голосіїївською райрадою (Корбан О.Б.).

За її словами, через кризу до 2013 року нічого не будувалось.  У 2014 році проект розпочався, до серпня будували будинок, а потім активно почали рити котлован для паркінгу замість басейну.

«В  травні ми дізналися від будівельників, що басейн вони не планують будувати. Я, як директор, надіслала запит до Держархітектурної будівельної інспекції, і вони мені кінець кінцем першого вересня дали відповідь, що будівництво басейну не передбачено, тому що змінений проект на прохання замовника. Де було виключено басейн і замість басейну включено паркінг. Це порушення цільового відведення землі, тому що в усіх документах, ще з 2005 року стоїть будування басейну для 130 школи,» — додає Марина Пищалковська.

Екс-заступник головного архітектора Києва, член Української академії архітектури Віктор Глеба вважає новий проект недійсним.

«Ми стверджуємо, що потрібно відкликати нові умови, повернутися до первинного проекту,який був затверджений — це проект архітектора Шпари — і збудувати дітям басейн, зруйнувавши паркінг, який в злочинний спосіб побудовано на цьому місті. Є такі позиції — недостовірні відомості скасовують усі дозволи», — впевнений експерт.

За його словами, забудовою займається Українська державна корпорація «Укрбуд». Це нам підтвердив і голова ради директорів «Укрбуду» Юрій Пелих. Він вважає, що збудувати басейн тут технічно неможливо.

«Це не бізнес-проект, бо паркові місця не вигідні. Затрати там високі, а прибутку немає. Це просто необхідність, тому що нормативна база так влаштована. Цей басейн там нема куди технічно втулить. Там коли ізначально будувався будинок, ізначально проектувався басейн, люди розуміли, що басейна цього там ніколи не буде. Чому? По-перше, територія —  там практично немає де повернуться й розвернуться, — пояснює управлінець, — А по-друге, ви ж розумієте — елітний будинок. Люди в елітному будинку не дозволять того, щоб там був прохідний двір. Ми розуміємо, що школа в якомусь сенсі понесла збитки, якщо не матеріальні, то моральні точно. Я особисто зустрічався з директрисою, батьківським комітетом. Ми проводили наради в Голосіївській адміністрації. І я пропонував школі компенсацію тих, так сказать, понесених збитків».

За словами Юрія Пелиха, зв’язку з ТОВ «Невірос», який підписував угоду в 2005 році, в нього немає. Він називає їх «шахраями»:

«Ми цей проект підняли від тих шахраїв, які хотіли обдурити людей. Спочатку інвестори прийшли до нас, а потім директивні органи попросили, щоб ми цю проблему вирішили».

Тим часом на сайті фірми «Укрбуд» опублікована реклама цього житлового комплексу,  де “Невірос” згаданий як замовник проекту. На сторінці також є номери телефонів для питань з продажу квартир у будинку.

скрін 1 скрін 2

Адміністрація школи та батьківський комітет зверталися і до «Невіросу» (відповіді не отримали), і  до Голосіївської держадміністрації.

Андрій Мельничук, в. о. голови Голосіївської державної адміністрації запевнив, що знає про проблему:

«Відповідати повинен той, хто поставив свій підпис під документом, який дав можливість змінити цільове призначення ділянки. Навіть якщо вона на даний момент не працює, вона має нести відповідальність за те, що зробила. В нас є звернення батьків, директора. Ми зі свого боку звернулися до прокуратури, для того, щоб вона розібралася в цій справі».

Результатів від прокуратури він чекає від 10 до 30 днів.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+