Слухати

Перший покараний «даішник» за сфальшовані протоколи проти «Автомайдану»

14 грудня 2014 - 04:13
Вирок суду та поява першого покараного за переслідування автомайданівців "даішника" - начальника Києво-Святошинського району Турчина Ігора Андрійовича
Перший покараний «даішник» за сфальшовані протоколи проти «Автомайдану» / Новини на Громадському радіо

Роман МаселкоРоман Маселко — адвокат, який захищає потерпілих «автомайданівців». Він коментує вирок суду та появу першого покараного за переслідування автомайданівців «даішника» — начальника Києво-Святошинського району Турчина Ігора Андрійовича: «Проти Турчина справа була закрита наприкінці вересня — на тій підставі, що рапорт не є документом.

Після акцій протесту 10 жовтня справа була відновлена, і Турчину було оголошено підозру. В листопаді справа почала розглядатися в суді. Відповідно до матеріалів справи, всі ці 14 протоколів людина сфальсифікувала з власної ініціативи. Прокуратура за такі дії — згідно зі статтею 236 КК — хотіла покарання штрафом у 850 гривень. Суд, побачивши публічну увагу до справи, виніс інший вирок — рік умовно і 10 тисяч гривень штрафу».   

«Коли все це закінчилося — 21 лютого 2014 року, коли втік Янукович, і суди «прозріли» та почали виносити виправдальні рішення, справи почали закриватися — ми почали збирати всю інформацію зі справ проти «автомайданівців» і виявили, що практично на всіх учасників автопробігу до Межигір’я було складено 613 протоколів, які склало 155 інспекторів ДАІ, які малювали неправдиві рапорти. На підставі цих рапортів ще 155 інспекторів ДАІ склали протоколи — ця цифра неповна, їх насправді було більше. Ще, як мінімум, 50 їхніх керівників були в курсі цієї справи. Справи перейшли до 184 суддів, 126 з них винесли рішення про позбавлення посвідчення водія або штраф».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+