Слухати

Театр «Золоті ворота» може залишитися без приміщення

24 грудня 2014 - 19:14
Для заощадження коштів департамент культури КМДА та Печерська РДА погодили питання про суборенду будівлі по вул. Шовковична ,7-а театром «Золоті ворота» та Театром пластичної драми
Театр «Золоті ворота» може залишитися без приміщення / Новини на Громадському радіо

cropped-GoldenGate_logo_final2 (4)Театр «Золоті ворота» не може працювати без власного приміщення. Для заощадження коштів департамент культури КМДА та Печерська РДА погодили питання про суборенду будівлі по вул. Шовковична ,7-а театром «Золоті ворота» та Театром пластичної драми. Керівник «Золотих воріт» заявив, що  керівництво театру пластичної драми створює перешкоди в цьому питанні. Детальніше про проблему розповідає художній керівник театру «Золоті ворота» Стас Жирков

«У департаменту культури була ідея, і вона лишається, об’єднати два колективи з тим, щоб вже об’єднаний колектив очолила та людина, яку вони відбирають як художнього керівника «Золотих воріт». Чому були такі рішення – треба звертатися до департаменту. У нас є свої міркування на цю тему. Звичайно, коли оголосили, що я очолюю, а на той момент був не лише я, а я подумав, яка може бути команда. Звичайно на той момент я розумів, що процес реорганізації – це процес довгий. Тому що КМДА повинно прийняти рішення про реорганізацію, ми розуміємо, що це процес дуже довгий. Звичайно, у «Пластичної драми» на Печерську на той момент пішло дуже багато акторів. У них, фактично, не було жодного спектаклю в репертуарі, спектаклю, який би грався. Я розумів, що в будь-якому випадку це відбудеться. Ми отримали всю історію з департаменту, що це відбудеться. Я як людина, яка завжди намагається знайти компроміс у всьому, сказав, чому ми маємо втрачати час, давайте щось робити. Чому приміщення має пустувати, все одно це відбудеться».

За словами Стаса Жиркова головний бухгалтер Театру пластичної драми відмовилася надати своєму керівнику печатку та установчі документи, а керівництво не хоче з ними співпрацювати.

«Чоловік колишнього керівника, на той момент актор театру, зав звуком Дідько, головний бухгалтер та їх адміністратор Цапок просто з криками з лайкою виставили нас з театру. Ми хлопці не тендітні, розуміли, що вступати в такий конфлікт нерозумно. Ми збентежені пішли звідти, не розуміючи, чому ситуація така».

Таким чином Театр «Золоті ворота» змушений реалізовувати свою програму підтримки молодіжної режисури без власного приміщення. «Золоті ворота» запропонували ідею створення спільного проекту для обох колективів. Також вони заявляють, що члени Театру пластичної драми бойкотують розгляд КМДА  проекту про реорганізацію та злиття обох театрів.

Ми вирішили почути думку працівників Театру пластичної драми. Кілька разів вони відмовлялися давати коментарі. На прохання поговорити з керівництвом Театру пластичної драми  у телефонній розмові адміністратор відповіла, що керівництво бреше.

«Наш Никифоров таке творить разом з театром «Золоті ворота». Ви дивіться самі, хто правий, а хто винен. На сайт зайдіть і пошукайте». «Керівництво поїхало. Керівництво бреше. Просто грубо кажучи».

Молоді актори сподіваються, що керівництво обох театрів зможе вирішити проблему та створити нормальні умови для творчих колективів.

Іванна Костюк для Громадського радіо. Слухайте. Думайте.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+