Слухати

Заступника голови Чернівецької облради судили за корупцію

16 січня 2015 - 14:24
В Чернівцях заступника голови обласної ради Валентина Маніліча визнали винним в корупційному правопорушенні та оштрафували на 340 грн
Заступника голови Чернівецької облради судили за корупцію  / Новини на Громадському радіо

a39219c07fbb808d54ee8c1aa2b10e7d_XLВ Чернівцях заступника голови обласної ради Валентина Маніліча визнали винним в корупційному правопорушенні та оштрафували на 340 грн. Та окрім штрафу посадовець може ще й поплатитись посадою. Деталі справи розповідає кореспондент Громадського радіо Надія Вірна.

Заступник голови Чернівецької обласної ради Валентин Маніліч, будучи головою конкурсної комісії, письмово не повідомив керівництво та Чернівецьку обласну раду про конфлікт інтересів. Адже учасником і переможцем конкурсів на надання послуг було підприємство, яким керує його рідна дочка Олена. Сума, на яку були надані послуги, є незначною — близько двох тисяч гривень. Але сам факт є прямим порушенням закону «Про засади запобігання і протидії корупції». Порушення було виявлене працівником управління Служби безпеки України в Чернівецькій області в червні 2014 року.

Старший прокурор Анатолій Кіореско наголосив, що корупція в Україні набула системного характеру і вирішення цієї проблеми є дуже важливим завданням для правоохоронної та судової системи. Він розповів про деталі справи.

«Фактично Манілічу ставиться у вину те, що він, перебуваючи головою конкурсної комісії Чернівецької обласної ради, під час розгляду документів конкурсантів на участь в конкурсі допустив одного єдиного конкурсанта ДП «Чернівецький Геоінфоцентр», який очолює його донька Маніліч Олена Валентинівна. Він проголосував за визнання цього підприємства переможцем цього конкурсу та проголосував за затвердження звіту щодо виконання робіт цим підприємством», — наголосив Анатолій Кіореско.

Заслухавши сторони справи, суддя апеляційного суду Чернівецької області Василь Петлюк відмовив Валетнину Манілічу у задоволенні скарги і зобов’язав того виплатити адміністративний штраф за корупційне діяння:

«Суд вважає, що державні посадові особи не можуть брати участі ні в яких угодах, ні займати становища, не виконувати ніякі функції і не мати ніяких фінансових, комерційних або інших аналогічних інтересів, які не сумісні із посадою, функцій, обов’язків та їх виконання».

Заступник голови Чернівецької обласної ради Валентин Маніліч відмовився коментувати рішення. Наголосив тільки, що виконає свою попередню обіцянку написати заяву на звільнення, якщо буде подібне рішення суду. 18 грудня на сесії Чернівецької обласної ради вже піднімали питання про відставку Валентина Маніліча. Але тоді не набралось достатньої кількості голосів.

Посадовець пообіцяв розповісти деталі під час прес-конференції, яку планує незабаром організувати.

Надія Вірна із Чернівців для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+