Слухати

Чернівчани вшанували пам’ять загиблого на Майдані вірменина Нігояна

22 січня 2015 - 21:10
Близько півсотні чернівчан прийшли сьогодні до Вірменської церкви Святих Апостолів Петра і Павла в Чернівцях, аби віддати шану першому вбитому на Майдані активісту Сергію Нігояну.
Чернівчани вшанували пам’ять загиблого на Майдані вірменина Нігояна / Новини на Громадському радіо

20150122132204Близько півсотні чернівчан прийшли сьогодні до Вірменської церкви Святих Апостолів Петра і Павла в Чернівцях, аби віддати шану першому вбитому на Майдані активісту Сергію Нігояну. Помолитись за Нігояна і всіх тих, хто поклали життя за Україну, прийшли також представники вірменської громади краю та місцевої влади. Рік тому чернівчани так само приходили зі свічками до вірменської церкви, аби віддати шану Герою.

Настоятель Вірменської Апостольської церкви Нерсес Шахназарян, який провів службу в пам’ять про Героя Сергія Нігояна наголосив, що вірменська спільнота України глибоко переживала ті страшні події січня та лютого 2014 року:

«Вірменська діаспора, як і весь український народ, відчуває тривогу у зв’язку з ускладненням ситуації в країні. Союз Вірмен України виступає за територіальну цілісність та неподільність існуючих територіальних кордонів… Ми продовжуємо підтримувати український народ, не відділяючи себе від етнічних українців та інших народів, що проживають в Україні. Всі ті вірмени, які віддали своє життя за волю України, свідчення того, що вірмени не стояли в стороні, а були в епіцентрі подій, що відбуваються в країні».

201501221340302015012213265420150122134026

Віктор Давидович, голова Чернівецького обласного вірменського національно-культурного товариства «Аревік», розповів про те, що вірмени, які народились і живуть в Україні є щирими патріотами цієї землі. І свідчення тому – Сергій Нігоян.

«Нам, вірменам, дуже символічно, що першим в списку Небесної сотні опинився наш Сергій Нігоян. Молодий хлопець. Громадянин України. Він народився тут. Він є великим патріотом своєї держави, попри все те, що він не забуває про свої вірменські корені. Він не був членом жодної політичної партії. І, можливо, міг краще ніж багато з нас передбачити те, що ми зараз переживаємо», — наголосив Віктор Давидович.

Слова гордості людьми, які вийшли тоді на Майдан, висловив голова вірменської релігійної громади Григорій Маргарян: «Люди тоді вийшли, бо є народ, який не може терпіти, терпіння лопнуло. В тому числі і інші націй, національностей. Те, що на Майдані відбувалось і що там були наші земляки. Я горджусь цими людьми. І гордимось тими, хто сьогодні в АТО продовжують їх справу. І це дуже приємно. Напевно не тільки вірменському народу, а й українцям. Бо ми живемо в цій крані, яка є нашою другою Батьківщиною. І ті люди, нормальні люди, які тут живуть, вони повинні переживати за цю країну, робити те, що зобов’язані робити громадяни України».

Чернівчанка Ольга Калініченко прийшла в Вірменську церкву, прочитавши про молебень в соціальних мережах.

«Хочеться вірити, що наша пам’ять буде завше незгасною, що цей жах завершиться нарешті і що як сказав Сергій Нігоян, цитуючи Шевченка, «Борітеся поборете», — зауважила Ольга.

Нагадаємо, Сергія Нігояна застрелили зранку 22 січня 2014 року на Грушевського. Це була перша смерть на Майдані. Також 21 або 22 січня 2014 року в лісі під Києвом було закатовано активіста зі Львова Юрія Вербицького.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+