Слухати

В України є можливість притягнути Путіна до відповідальності, — правозахисники

23 січня 2015 - 22:17 163
Про роботу над ратифікацією Римського статуту розповіли правозахисниці Олександра Матвійчук та Толекан Ісмаїлова

IMGP0661Ратифікація римського статуту допоможе нашій державі притягнути Путіна до відповідальності. Про це на прес-конференції в Києві заявила делегація Міжнародної федерації з прав людини. Про роботу над ратифікацією Римського статуту розповіла голова правління Центру Громадських Свобод, координатор Євромайдан SOS, Олександра Матвійчук та віце-перзидент делегації Міжнародної федерації з прав людини Толекан Ісмаїлова. «Для нас, Римський статут – це чи не єдина можливість притягнути до відповідальності Путіна і його кривавих поплічників. Це важко і це можливість теоретична, але з ратифікацією Римського статуту, у нас вона з’являється. Україна більше, ніж 15 років не може ввести в Конституцію одне речення, технічне речення, статтю 124 — ратифікувати Римський статут. Минулого тижня разом з народним депутатом Віктором Купрієм, який виступив ініціатором, ми домоглися реєстрації законопроекту 1788 в парламенті, це черговий законопроект, який вносить ось це одне речення статтю в статтю 124 Конституції України, і після прийняття якого ми зможемо стати членами Міжнародного кримінального статуту», — розповіла Олександра Матвійчук.

До розслідування злочинів, які були скоєні під час протестних подій в Україні, долучилися й міжнародні експерти. Днями в країну приїхала група правників, серед яких є засновники Міжнародного кримінального суду.

Делегація Міжнародної федерації з прав людини провела ряд зустрічей з різними адміністраціями та представниками громадськості. Про це повідомила Толекан Ісмаїлова, яка з 2013 року займає посаду віце-президента цієї Федерації:

IMGP0673«Мы уже 2 дня проводим ключевые встречи с институтами, которые принимают решения, с лидерами, с гражданским обществом. Мы видим высокую волю гражданского общества, которое хочет реальные перемены. Сегодня тысячи жертв ждут реальных политических решений, и мы знаем, что политическая воля должна исходить от президента. Мы приветствуем, что первые шаги сделаны. Нужно работать над тем, чтобы расширить Рымский статут и сделать так , чтобы Международный уголовный суд, мы надеемся, что он в скорым времени будет учрежден, он будет дополнять национальные органы и уголовные юстиции, чтобы двигать реформы».

За словами Олександри Матвійчук в Україні зараз багато проблем через бойові дії та необхідність реформ, але ратифікації Римського статуту – це над нагальне завдання, яке потрібне Україні прямо зараз:

«Вчора спільно з 4ма комітетами ми провели круглий стіл , на якому були запрошені міністерства на рівні перших заступників, Міністра закордонних справ, Міністра юстиції, МВС, генеральної прокуратури, служби безпеки України, народні депутати. Складається дуже дивна ситуація, яка мені нагадує минулий рік. Всі органи державної влади підтвердили, що Римський статут – це дуже важливо, але ми розуміємо, що те, що говориться на публіці і те, що відбувається в кулуарах — це різні речі. Тому ми зустрічаємось з народними депутатами, ми проводимо публічні заходи, а також ми плануємо інформаційну кампанію до дуже драматичних днів розстрілів. Скоро Україна буде згадувати розстріл Небесної сотні, буде багато різних прес-конференцій, буде сказано багато правдивих слів, а ми хочемо зробити компанію із залученням громадськості, звичайних людей, тому що ми переконані, що одним із найкращих способів вшанувати пам’ять Небесної сотні – це не допустити таких злочинів у майбутньому. Ми віримо, що таким запобіжником може стати Римський статут».

Марія Хімка для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+