Слухати

«В Желобку звільнили 7 заручників. Машину з трьома підірвали перед блокпостом» — Сергій Іванов

28 січня 2015 - 20:43
Блогер Сергій Іванов повідомляє про звільнення семи заручників з села Желобок, яке знаходиться поблизу зруйнованого 31-го блокпосту
«В Желобку звільнили 7 заручників. Машину з трьома підірвали перед блокпостом» — Сергій Іванов / Новини на Громадському радіо

10940478_1582001995346946_8425049756020449984_nБлогер Сергій Іванов повідомляє про звільнення семи заручників з села Желобок, яке знаходиться поблизу зруйнованого 31-го блокпосту. Деталі звільнення, вибуху однієї з машин, якою вони їхали, і стан людей Сергій Іванов прокоментував телефоном для Громадського радіо.

Ми хотіли переробити  бусіки і попрохати на ліки Червоного хреста і спрямувати туди жінок, щоб не виникло питань, бо у селищі є певні фортифікаційні споруди, щось на кшталт блокпостів, застосування техніки, докази того, що там російська техніка.

Мешканці розповідають, що коли зайшли військові, вони навіть не розпарували свої нашивки.

Скажіть, вони виїжджали двома «Жигулями» —  7 людей?

Так, в одній автівці було 3, в іншій – 4. Можливо 2 родини, а може і ні. Тривалий час їм не дозволяли виїхати, тому ми підключили ОБСЄ, а ОБСЄ телефонувало керівництву так званих терористів у Луганськ, якось вирішували з атаманами і нарешті їм дозволили виїхати за умови того, що вони поїдуть нашим транспортом і нікого зайвого там не буде. Вони мали проїхати через 29 блокпост, який наші втримують під огнем ще з 20 січня. Влаштували режим тиші і потім стало зрозуміло, навіщо вони це зробили, бо вони прикріпили радіокеровану міну до машини і, коли за їхньою думкою вони вже мали досягнути 29 блокпоста, машина підірвалася. Як вони вижили – це диво.

Тобто троє людей вижили.

Вижили, але жінка на штучному диханні, у чоловіка одна нога відірвана, а інша відкритий перелом. Третій менш тяжкий, можливо сидів не з того боку, де був закладений заряд. Йому трохи легше, але людина перебуває у страшному стресі і майже не розмовляє .

Я правильно розумію – з 15 людей виїхало 7, а ще 8 залишилися в Жолобку?

Так, доля інших не відома.

А чи хочуть вони виїжджати теж не відомо?

Ми взагалі не знаємо чи живі вони. Вони їх не бачили, (мається на увазі ті, кому вдалося виїхати,- прим.) вони сиділи в одному підвалі і цим 7 дозволили виїхати, що з рештою – я не знаю.

Скажіть, а четверо, які їхали в другій машині цілі?

Я виклав на своєму фейсбук профайлі їх фотографії – там бабуся, чоловік, дідусь і жіночка.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+