Слухати

Влада не бачить причин для державної евакуації із зони АТО, — волонтери

29 січня 2015 - 18:16
В січні цього року становище мирного населення на сході України значно погрішилось через активізацію військових дій та введення перепусткового режиму
Влада не бачить причин для державної евакуації із зони АТО, — волонтери / Новини на Громадському радіо

_DSC3047В січні цього року становище мирного населення на сході України значно погрішилось через активізацію військових дій та введення перепусткового режиму. Питання евакуації мирних жителів стає все більш критичним. Особливо це стосується людей, які знаходяться на утриманні держави: мешканці хосписів, виправних установ, діти-сироти та інваліди, що знаходяться в інтернатах. Про це представники громадських організацій говорили на прес-конференції у Києві 29 січня. 

Коментує координатор «Гуманітарної місії допомоги мирному населенню зони військового конфлікту» голова ГО «Проліска» Євген Каплін:

«На сьогоднішній день ситуація критична. Такої кількості заявок на евакуацію у зв’язку з посиленням військових дій у нас не було, починаючи з червня-серпня. Ми працюємо за декількома напрямками, держава у цих напрямках не працює. Ми не знаємо ні однієї евакуації, яку б проводили чиновники. Сил волонтерів не вистачає навіть, щоб покрити одну соту тих потреб, які існують. Держава не допомагає, а часом навіть ускладнює нам роботу»

Волонтери вимагають державної евакуації, чиновники стверджують, що причин для евакуації не має, — говорять волонтери. Хоча кількість поранених та загиблих мирних громадян за час ведення бойових дій за різними оцінками більше, ніж 10 тисяч.

Розповідає керівник ВО «Українські кордони» Наталя Кіркач:

«На сьогодні вивезено більше 20 тисяч людей. Зараз група знаходиться у Дебальцево. Допомоги окрім фонду Рената Ахметова та фонду «Турбота про літніх» ми на мали. Щоб вивести 20 тисяч людей потрібен дуже великий ресурс. Це техніка, люди, великі ризики. Ми просимо у держави не гроші, а додатковий транспорт, щоб вивозити людей, беручи до уваги, що ми одна група, яка працює не неконтрольованих Україною територіях…»

Координатор Громадської ініціативи «Восток-СОС» Олександра Дворецька зауважила, що через таку ситуацію зараз в суспільстві росте рівень напруги і люди все менше довіряють державі.

Вікторія Єрмолаєва для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+