Слухати

В Україні працевлаштованими є всього 37% людей з обмеженими можливостями

30 січня 2015 - 15:20
ро це на прес-конференції у Києві розповів фахівець з розробки політики на ринку праці, державних служб зайнятості, професійної орієнтації та професійної освіти Френк Кеван
В Україні працевлаштованими є всього 37% людей з обмеженими можливостями / Новини на Громадському радіо

AkWnys5px3EПро це на прес-конференції у Києві розповів фахівець з розробки політики на ринку праці, державних служб зайнятості, професійної орієнтації та професійної освіти Френк Кеван. За даними Мінсоцполітики в Україні проживає 2,8 млн. громадян з інвалідністю, у тому числі пенсійного віку. І всього 37% осіб працездатного віку є офіційно влаштованими.

Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, як люди без інвалідності – повідомив Френк.

За досвідом міжнародного експерта, кілька факторів сприяють розвитку підтримки зайнятості та послугу супроводу людей з інвалідністю. Фахівець повідомив, що обов’язковим є втілення добре продуманої Національної стратегії зайнятості людей з інвалідністю та модернізація Державної служби зайнятості у питаннях обслуговування та підтримки людей з інвалідністю.

Досить багато інформації та напрямків роботи було отримано від Конвенції ООН про права інвалідних, яку Україна ратифікувала в 2009 році.

«Як написано в цій Конвенції, люди з інвалідністю мають отримувати всі права та мають право працювати і бути працевлаштованими, як це відбувається з людьми, в яких немає інвалідності. Є 2 групи країн в допомозі працевлаштуванні людей з інвалідністю. Одна з груп надає державну допомогу через спеціальні фонди, які допомагають з працевлаштуванням людей з інвалідністю. Інша група країн, де більше використовується робота недержавних організацій та установ різноманітних», - Френк Кеван.

Щодо системи квотування, то за словамиексперта, у багатьох країнах система квот для мотивації роботодавців наймати людей з інвалідністю не працює.

«Деякі країни мають квоти і вони вже вписані в законодавчу базу, яка в країні існує. Ці квоти існують чи лише в державному, приватному секторі чи в обох. Таким чином з законодавством, якщо компанія складається з більш, ніж 25ти людей, то технічно вона має мати в своєму штаті 4% людей з інвалідністю», - говорить фахівець з розробки політики на ринку праці, державних служб зайнятості, професійної орієнтації та професійної освіти Френк Кеван.

Марія Хімка для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+