Слухати

Дніпропетровець відсудив 50 тисяч гривень за незаконне ув’язнення під час Майдану

06 лютого 2015 - 15:03
У Дніпропетровську виграна безпрецедентна судова справа. Бабушкінський суд зобов’язав держказначейство України виплатити 50 тисяч гривень моральної шкоди одному з політичних в’язнів часів Майдану
Дніпропетровець відсудив 50 тисяч гривень за незаконне ув’язнення під час Майдану / Новини на Громадському радіо

фото ПогосянУ Дніпропетровську виграна безпрецедентна судова справа. Бабушкінський суд зобов’язав держказначейство України виплатити 50 тисяч гривень моральної шкоди одному з політичних в’язнів часів Майдану. 

Рік тому Олександра Березу звинуватили в участі в заворушеннях біля Дніпропетровської ОДА. Він і ще зо два десятки людей потрапили до СІЗО. Зараз Олександр воює на Сході, про деталі справи Громадському радіо розповів його адвокат, член Правозахисної групи «Січ», Віталій Погосян.

«26 січня 2014 року під облдержадміністрацію завели тітушок, видали їм зброю, і вони почали сперечатись з мітингувальниками, і в подальшому почалася бійка. Затримали 26 осіб, 24-рьом був обраний запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Серед 24-х затриманих – був і Береза. Він був затриманий на доволі далекій відстані від ОДА. Він проходив, до нього підійшов робітник «Беркута», вдарив його щитом. Він звалився на землю – в нього були тілесні ушкодження. Потім його затримали і сказали, що він був учасником масових заворушень. Було відкрито кримінальне провадження по ч.1 ст. 294 Кримінального Кодексу України», — повідомив він.

За словами адвоката, процесуальних порушень було дуже багато. Слова свідків не збігалися з текстом повідомлення про підозру. До того ж, свідками по справі були робітники міліції.

«Одні робітники міліції затримували, інші – свідчили. Обирали запобіжний захід вночі. Всім надали безкоштовних державних адвокатів, проте не надали їм можливості достатньо підготуватись».

Після тижня в СІЗО Березу відпустили під особисте зобов’язання – тобто з умовою з’явитись як тільки буде потрібно для слідчих дій. Інші затримані продовжували знаходитись під вартою. Слідчі розводили руками і говорили, що їм дали таку команду.

Після зміни влади прокуратура закрила справи за відсутності події кримінального правопорушення. Правозахисна група «Січ» звернулася до суду з позовом про стягнення відшкодування 11-тьом затриманим. Близько 8 засідань відбулося по Березі. Казначейська служба не з`являлась, але врешті-решт, суд прийняв рішення на користь позивача.

«Зобов’язати Держказначейство України за рахунок коштів державного бюджету здійснити на користь Берези виплату у розмірі 50 тисяч гривень в рахунок відшкодування моральної шкоди,» — йдеться в рішенні.

«Можу сказати, що зараз також доволі часто є випадки, коли слідство не дивиться на кримінально-процесуальний кодекс, суддя не виконує процесуальний кодекс, а виконує вказівки керівництва. Зараз вже відкрито кримінальне провадження і відносно слідчих, і відносно прокурорів та суддів, які обрали запобіжний захід майданівцям».

Якщо покарають одного чи трьох, може інші будуть боятися, вважає юрист, і закликає постраждалих від такого правосуддя доводити судові справи до кінця.

Міла Мороз з Дніпропетровська для Громадського радіо

Фото з фейсбук-сторінки Правозахисної групи «Січ» 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+