Слухати

На вулицях Чернівців плетуть сітки для бійців АТО

09 лютого 2015 - 13:56
В Чернівцях посеред вулиці поблизу торгового центру пересічні мешканці протягом тижня плели маскувальні сітки, допомагали шити маскувальні костюми, робити так звані «кікімори»
На вулицях Чернівців плетуть сітки для бійців АТО  / Новини на Громадському радіо

20150202150916В Чернівцях посеред вулиці поблизу торгового центру пересічні мешканці протягом тижня плели маскувальні сітки, допомагали шити маскувальні костюми, робити так звані «кікімори». Ініціативна група, що складається з простих чернівчан, вирішила в такий наглядний спосіб долучити всіх бажаючих до допомоги армії. Також на вулиці збирали макулатуру, аби на виручені гроші придбати кровоспинні засоби. 

Одна з ініціаторок, психолог Олена Кміта розповідає, що вже дві сітки відправили в «Азов», а одну бійцям під Дебальцево. Загалом ж протягом тижня чернівчани сплели п’ять сіток та зібрали 2 тонни макулатури. З жовтня минулого року ініціативна група за допомогою чернівчан сплела вже близько 300 маскувальних сіток.  Говорить Олена Кміта:

20150202150418«Ми об’єднались для того, щоб зробити все з нічого. Тобто у нас ні у кого немає великих грошей. Але ми дуже хочемо якимось чином допомогти нашим хлопцям допомогти. І от робимо все, що можемо зробити. Ми сюди вийшли, щоб запросити людей брати участь. Тому що дуже велике замовлення. І дуже кропітка робота. Тому ми запрошуємо людей, аби вони приходили. Аби потрошки, хоча б по півгодинки поплели ту сіточку, ту кікімору». 

Чернівчанка Катерина кілька днів приходила і допомагала плести сітку:

«Я думаю, що кожен може зробити щось для загального внеску в перемогу. Я думаю, що це дуже важливо. Якщо це врятує комусь життя, я буду цьому дуже рада. І що це по швидше закінчиться. Мій чоловік можливо направиться в АТО, і якщо я можу чимось допомогти, то я буду це робити».

20150202150912До ініціативи долучилась й пані Лариса, директор Грушовецького навчально-виховного комплексу Кельменецького району області. Вона розповіла, що і вони сплели сітку для військових. Під час розмови пані Лариса ледь стримувала сльози.

«І дітки, і обслуговуючий персонал — усі дуже під час канікул до цього активно включились, бажали допомогти. Сітка передана нашим односельчанам (в зону АТО)». 

Олена Кміта також розповіла, що з 2 березня планують продовжити плетіння маскувальних сіток та костюмів. Активісти тепер планують залучити до акції місцеве училищем мистецтв, аби те надало музично-танцювальну підтримку.

Надія Вірна для Громадського радио

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+