Слухати

Досі вважаються зниклими 55 євромайданівців

20 лютого 2015 - 18:53
МВС заявляє про те, що пошуки тривають, не зважаючи на те що люди зникли рік тому. Причиною того, що люди і досі незнайдені, правоохоронці називають неповні анкети зниклих
Досі вважаються зниклими 55 євромайданівців / Новини на Громадському радіо

Громадські організації за різними оцінками не можуть знайти 55 безвісти зниклих євромайданівців. МВС заявляє про те, що пошуки тривають, не зважаючи на те що люди зникли рік тому. Причиною того, що люди і досі незнайдені, правоохоронці називають неповні анкети зниклих. Катерина Мельник, представник “Євромайдан.SOS” розповіла, що за час Майдану до їхньої надійшло понад тисячі звернень про зникнення.

«Від 1000 звернення зараз ми маємо 27 осіб, яких ми досі шукаємо. Це різні люди різного віку, соціального статусу. Але основна наша робота зараз, — це щоб цей список був закритий. Ми не маємо забувати про цю проблему і всіялок докладати зусиль для її вирішення», — говорить Катерина Мельник.

Тетяна Слободян, координатор “Пошукової ініціативи Майдану розповіла, чому кількість зниклих у різних організаціях різниться:

«Наша база на сьогоднішній момент нараховує зниклих 55 осіб. Чому у нас така різниця зниклих з Євромайдан.SOS. Є список осіб, з якими відсутній зворотній зв’язок: або недійсний номери або дуже коротка, некоректна інформація, яку подали свого часу рідні. Ця кількість осіб, що у нашій, що в їхній базі однаков а. Ми всі вважаємо, якщо немає зворотнього зв’язку — це не значить, що людина не зникла. Потрібно перевіряти обов’язково, чи ця людина жива, чи все гаразд».

Чому люди і досі вважаються зниклими, та чи веде міліція справи за цими фактами, розповів представник Департамету карного розшуку МВС України Роман Крилевич:

«На сьогоднішній день дещо робота щодо розшуку зниклих, які залишаються у списку пошукової ініціативи Майдану та Євромайдану.SOS ускладнюється неповними анкетними даними або можливі місця знаходження, проживання цих осіб, що на сьогоднішній день нам не дає можливості, де та особа проживала і працювала. Але робота в цьому напрямку триває. Я хочу запевнити, вона буде тривати до тих пір, поки в цих двох списках не лишиться жодної особи. Всі будуть розшукані рано чи пізно. Або встановимо факт, що це могли бути видумані анкетні дані. Тому що не є таємницею, яке було ставлення до міліції в той час. Можливо, на сьогоднішній день негативне ставлення деяких громадян щодо міліції, що могло бути викликано тим, що при зникненні при спілкуванні з особою, яка могла потім повідомити про зникнення громадянина, називатись іншими анкетними даними. Тому на сьогоднішній день 55 осіб знаходяться зниклими. Я думаю, що розшукаємо».

Фото: news.bigmir.net

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+