Слухати

На Буковині родичі загиблого під час АТО через суд домагатимуться виплат і пільг

20 лютого 2015 - 13:21
З початку військового конфлікту в зоні АТО загинуло 34 мешканці Чернівецької області.
На Буковині родичі загиблого під час АТО через суд домагатимуться виплат і пільг / Новини на Громадському радіо

З початку військового конфлікту в зоні АТО загинуло 34 мешканці Чернівецької області. Серед них – волонтер Роман Шлюсар, який підірвався на гранаті 18 грудня минулого року поблизу Лисичанська на Луганщині. Наразі дружина волонтера Наталя збирає документи для того, аби добитись через суд для чоловіка статусу учасника АТО.

-          Я залишилась без годувальника, який міг нас підтримувати, який працював, заробляв більше від мене. Зараз куди не глянь, в яку інстанцію не підеш, мене всі запитують чи у вас є статус. Якщо в мене немає цього статусу, то в мене немає пільг, безкоштовного харчування для дітей в садочку, школі. Поки що, по можливості вони будуть мене цим забезпечувати, - говорить Наталя.

Вона націлена на боротьбу з отримання статусу учасника АТО та відповідних пільг. Адже хоче, аби їхні неповнолітні сини були захищені і забезпечені державою. Наразі жінка збирає всі необхідні для позову документи.

Справою Наталії Шлюсар займаються юрист-волонтер з Чернівців. Йому допомагають колеги з ініціативи Асоціації правників України та фонду «Коло» «Правова допомога учасникам АТО». Представник ініціативи Роман Титикало зазначив, що, в принципі, позитивна судова практика по цим категорія справ є. Однак, наголошує адвокат, присвоєння статусу учасника АТО – це не присвоєння статусу учасника бойових дій. Тобто, питання отримання пільг залишається відкритим.

-          Пільги відповідні передбачені законодавством певній категорії осіб. І отримання статусу учасника АТО в судовому порядку не дає можливості людині отримати ці пільги. Тобто, статус можна отримати, однак питання отримання пільг ще наразі не опрацьоване. Позитивне рішення є щодо статусу, але не щодо пільг його ще немає. Нам головне встановити факт, що він там загинув і це взаємопов’язано. Ми на сьогоднішній момент маємо ряд законодавчих ініціатив, якими питання ці пропонується врегулювати. Тобто дозволити їм отримувати відповідні пільги. До моменту завершення судового процесу позитивні зрушення вже мають бути і родина Шлюсарів зможе отримати відповідні пільги. Якщо ні – то будемо вже діяти по ситуації, по тій правовій практиці, яка буде на той момент, — наголосив адвокат Роман Титикало.

Надія Вірна для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+