Слухати

Турчинов у Варшаві: ,,Для України не існує альтернативи євроатлантичній інтеграції’’

06 березня 2015 - 20:26
Глава Ради національної безпеки та оборони України – Олександр Турчинов у Варшаві вів переговори з лідерами держави: президентом, прем’єркою, спікерами обох палат парламенту
Турчинов у Варшаві: „Для України не існує альтернативи євроатлантичній інтеграції’’ / Новини на Громадському радіо

Глава Ради національної безпеки та оборони України – Олександр Турчинов у Варшаві вів переговори з лідерами держави: президентом, прем’єркою, спікерами обох палат парламенту. Пан Турчинов разом з шефом Бюро національної безпеки – генералом Станіславом Козєйом підписали договір про співробітництво між Радою національної безпеки та оборони а також Бюро національної безпеки Республіки Польщі – дорадчого органу президента Броніслава Коморовського.

Згідно з договором між установами відповідальними за безпеку Польщі та Україні, військове співробітництво Варшави та Києва стане тіснішим. На зустрічі Коморовський-Турчинов, президент висловив погляд, що існування спільної польсько-литовсько-української бригади дозволить Україні достосувати свої зброїні сили до стандартів НАТО.

Раніше, польську владу за відсутність військового співробітництва гостро критикував легандарний лідер підпільного руху Солідарність – Збіґнєв Буяк. Пан Буяк був обурений фактом, що під час візиту до Польщі президента Петра Порошенка, ні Коморовський, ні прем’єрка Копач, не подалися з почесним гостем до Люблина, де він відвідав розташований тут польсько-український батальйон. Після цих подій Збіґнєв Буяк заявив: „Польща близька зради України, бо не надає її відповідної підтримки’’. Буяк пояснював, що польська влада не може сидіти острахом лише тому, що „Москва тупнула ногою’’.

Підписання договору Олександром Турчиновом та генералом Станіславом Козєйом дає юридичну основу новим спонукам:

„Порозуміння передбачає різні форми співробітництва, в цьому зустрічі та переговори шефів установ відповідальних за безпеку, експертів, директорів наших організацій. В середньому консультації відбуватимуться щоквартально’’.
Пан Козєй визнав за доцільне наголосити, що Польща від початку конфлікту повністю підтримує Україну. Тимчасом треба нагадати, що протягом довгих місяців Революції Гідності, окупації Криму і російської агресії в Донбасі, генерал Козєй в польських змі твердив, що українська армія „немає жодних шансів у війні з Росією’’.
Олександр Турчинов зепевнив поляків, що Київ не сходитиме з обраного шляху:

Польська влада запевняє, що чинить все можливе задля підтримки України. Тимчасом опозиція представляє аргументи, які показують пасивність лідерів. Поляки покладали великі надії на Дональда Туска, який став шефом Європейської Ради і деякі змі визнали його навіть „Королем Європи’’. Проте розчарованість бездіальністю Туска зміцнюється.

Євродепутат і визначний соціолог, професор Здзіслав Краснодембський в тижневику Gazeta Polska написав: „Помітно, що Туск лише фігурант без жодної політичної сили і без жодної нової ідеї. Туск обмежується лише до ролі секретаря Меркель’’. Ще гостріше політику європейський політиків, а зокрема канцлер Меркель, скритикував кандидат наук Єжи Тарґальський у статті: „Німеччина жандармом Путіна’’. Польський політолог вважає, що мінські домовленості некорисні та небезпечні для України і Європи, а вигідні Путіну, під тиском якого рішення приймає Анґеля Меркель.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+