Слухати

«Тривога в Маріуполі не зменшується», — Андрій Куликов

12 березня 2015 - 11:48
Жителі міста в мережі Інтернет читають, що їхнє місто залишається під загрозою, і побоюються, чи не для того ця інформація з’являється, щоб сіяти серед них паніку
«Тривога в Маріуполі не зменшується», — Андрій Куликов / Новини на Громадському радіо

Наш колега Андрій Куликов телефоном з Маріуполя повідомляє, що тривога в місті зберігається кожного ранку: жителі міста в мережі Інтернет читають, що їхнє місто залишається під загрозою, і побоюються, чи не для того ця інформація з’являється, щоб сіяти серед них паніку. Також вони не задоволені, що армія не стала  очікуваним роботодавцем для Маріуполя, малі підприємці втрачають роботу, підприємство «Азовмаш» затримує виплати, тому соціальне незадоволення накопичується. 

- Доволі тривожною ситуація залишається і зараз, особливо, коли маріупольці зранку отримують повідомлення, з Фейсбуку переважно, про те, що російські і сепаратистські війська готуються до чергового нападу. Про те, що аналітики зауважують, що Маріуполь є найімовірнішим напрямком наступного удару. Час від часу маріупольці кажуть: «Навіщо нам інформацію цю підкидають? Для того, щоб посіяти у місті паніку». Отім, видимих ознак паніки не має. Зараз в місті найбільше обговорюють чергові ускладнення з пропускною системою. І те, що вимушеним переселенцям на свої довідки потрібно ставити штамп Міграційної служби. Міграційна служба, за підрахунком місцевих журналістів, нараховує аж 10 працівників.

А переселенців тільки у Маріуполі, за неофіційними даними, до 40 тисяч. Люди кажуть, що чергове навантаження на цих переселенців, на їхнє самопочуття і чергове зіткнення із бюрократичною системою може ще погіршити психологічний чи психічний стан цих людей. І викликати чергове невдоволення серед тих маріупольців, які не задоволені тим, що до міста є приплив переселенців.

Пропускна система суттєво ускладнила роботу дрібних торгівців, підприємців, які є в Маріуполі, які возили свій товар на північ області. До Запорізької області, скажімо, їм не має сенсу їхати, тому що там є свої. Люди втрачають роботу, втрачають роботу і ті, хто отримує зарплатню, скажімо, на заводі «Азовмаш». Вони все ж таки сподіваються і не звільняються звідти, хоча комбінат стоїть. Все це призводить до соціального невдоволення. Військові, які є в Маріуполі, як кажуть мешканці, стали роботодавцями для маріупольців або переселенців. Це все не дає місту заспокоїтись.

Крім того, на околицях сьогодні (11 березня, — прим. автора) знову було чути канонаду.

- Чи говорять про те, що існують корупційні діяння щодо видачі перепусток. Бо у Києві кажуть, що за таку перепустку беруть 500-700 гривень з людини?

- Називали і такі цифри, називали менші, називали навіть більші. Казали, що іноді доводиться заплатити і на блокпосту. Хоча, якщо є перепустка, на посту можуть не надто прискіпливо дивитися, але пропустять. Але все одно усі блокпости або принаймні деякі з них долають люди без жодних перепусток і це викликає невдоволення і в тих, хто чесно із всіма перешкодами і переплачуючи, отримує перепустки, і тих, хто нікуди не їздить, але остерігаються, що деякі потрапляють до міста у невідомо який спосіб.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+