Слухати

Запорізький алюмінієвий комбінат забирають у російського олігарха і віддають Україні

12 березня 2015 - 18:18
Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив законність вимог Генпрокуратури щодо повернення державі 68,01 % акцій ВАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат"
Запорізький алюмінієвий комбінат забирають у російського олігарха і віддають Україні / Новини на Громадському радіо

18820Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив законність вимог Генпрокуратури щодо повернення державі 68,01 % акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат».

Як повідомляє прес-служба ГПУ, закінчився багаторічний спір щодо розірвання договорів купівлі-продажу 68,01 % акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» вартістю за договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави.

Як нагадують у ГПУ, в лютому 2001 року між Фондом державного майна України і ЗАТ «АвтоВАЗ-Інвест» був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «ЗАлК», за умовами якого, окрім зобов’язання покупця сплатити ціну пакета акцій, також передбачалось обов’язкове погашення ним боргів приватизованого підприємства, а саме довгострокових зобов’язань товариства перед Державним експортно-імпортним банком України за кредитною угодою на суму понад 75 млн доларів США.

Водночас покупці контрольного пакета акцій ВАТ «ЗАлК» — ЗАТ «АвтоВаз-Інвест» і компанія «VELBAY HOLDINGS LIMITED» уникали виконання інвестиційних зобов’язань перед державою щодо погашення заборгованості товариства за вищевказаною кредитною угодою.

Це стало підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову, який було задоволено. Обґрунтованість вимог прокурора підтвердили і суди апеляційної та касаційної інстанцій. Верховний Суд України залишив судові рішення без змін.

Як відомо, власником комбінату був російський олігарх Олег Дерипаска. Запорізький алюмінієвий комбінат є єдиним в Україні виробником алюмінію.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+