Слухати

«Біля Маріуполя й Широкіного продовжують стріляти», — Андрій Куликов

13 березня 2015 - 14:02
Коли вранці туди приїхала група журналістів, їх ще деякий час тримали на околиці селища Бердянське, тому що там було надто щільно, щоб військові могли дати змогу проїхати на другу лінію оборони
«Біля Маріуполя й Широкіного продовжують стріляти», — Андрій Куликов / Новини на Громадському радіо

Біля Широкіного і Маріуполя щодня лунають вибухи. Коли вранці туди приїхала група журналістів, їх ще деякий час тримали на околиці селища Бердянське, тому що там було надто щільно, щоб військові могли дати змогу проїхати на другу лінію оборони. Там стоять підрозділи 37-го окремого мотопіхотного батальйону «Запоріжжя» і бійці добровольчого батальйону «Азов». Про це з місця подій розповів журналіст Громадського радіо Андрій Куликов. Сподобався репортаж? То підтримай Громадське радіо! 

«І ввесь час, поки ми там були, стрілянина тривала. Командир батальйону позивний «Соболь» розповів, що вранці була спроба проникнення на українські території розвідувально-диверсійної групи противника, яка була відбита. І, як він сказав, противник відступав організовано, тобто йдеться про дії добре навчених, за його словами, бійців противника. Українські бійці в повному спорядженні крупнокаліберного озброєння по дорозі не бачили, а бійці полку «Азов» – вони теж озброєні і в камуфляжі. Але все ж таки, це, так би мовити, спільний камуфляж і зброя, очевидно, яка дісталася із других рук», – розповів Андрій Куликов.

Уранці у розмові в штабі сектору «М» професійні військові казали, що вони би і раді, і готові передати озброєння добровольчим батальйонам, але є законодавчі елементи, які не дають це зробити швидко. Процедура потребує дуже довгого узгодження, що, звичайно, позначається на дієздатності українського війська в цілому і добровольчого батальйону зокрема. Якщо говорити про Широкіне, за словами Андрія Куликова, сепаратисти стріляли зі 120-каліберної артилерії.

«Те, що ми чули за тим, як наші українські військові про це кажуть, перш за все, скорострільні автоматичні гранатомети. По-друге – крупнокаліберна артилерія. Кажуть, що навпроти позицій запорожців стоять, принаймні, 3 танки, але сьогодні, до того часу, поки ми звідти поїхали, танки не стріляли. Потім стало відомо, що по українським бійцям, за оцінкою українських військових, стріляли з 120-каліберної артилерії. Тобто із зброї, яка мала бути вже відведена, принаймні тривати у процесі відведення», — каже Андрій Куликов.

У штабі сектору «М» групу журналістів запевнили, що ознак підготовки масштабного наступу наразі українські силовики не спостерігають. І ще одне важливе повідомлення: учора на узбережжі Азовського моря українські військові відпрацьовували протидію висадці десанту з моря. Запевняють, що це планові навчання, пов’язані з тим, що крига на морі скресла і просто необхідно її дробити.

Андрій Куликов, Вадім Родітєлєв – для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+