Слухати

«Енергетичні контракти з Кримом — збиткові для України, відкрито кримінальну справу», — ГПУ

18 березня 2015 - 15:29
До ЄРДР внесені відомості про кримінальне правопорушення за фактом службової недбалості посадових осіб Міненерговугілля та держпідприємств при погодженні умов контрактів щодо імпорту електроенергії
«Енергетичні контракти з Кримом — збиткові для України, відкрито кримінальну справу», — ГПУ / Новини на Громадському радіо

До ЄРДР внесені відомості про кримінальне правопорушення за фактом службової недбалості посадових осіб Міненерговугілля та державних підприємств при погодженні умов контрактів щодо імпорту електроенергії з Російської Федерації та її постачання на тимчасово окуповану територію півострова. Ці контракти є невигідними та збитковими для України. Справу порушено за ч. 2 ст. 367 КК України, повідомляє Генеральна прокуратура України.

logo Василь Гацько, голова політичної партії «Демократичний Альянс» у блозі Української правди писав, що службове розслідування щодо цих контрактів було завершене 3 лютого. Він оприлюднив деякі результати розслідування:

  1. Комісія, створена на доручення Прем’єр-міністра, так і не отримала доступу до оригіналів контрактів. В Акті службового розслідування зазначається, що представники ДПЗД «Укрінтеренерго» на запрошення не з’явилися, будь-яких пояснень чи документів на запит не надали; Міненерговугілля відмовило надати доступ до оригіналів документів у місці їх знаходження з метою їх вивчення та копіювання.
  1. Комісія отримала копії «кримських контрактів» від Міненерговугілля та Енергетичної митниці ДФС і встановила в них розбіжності. У копії документу, наданому митницею, неодноразово згадується про те, що постачання електроенергії здійснюється до кінцевих споживачів «Крымского федерального округа», а в копіях, наданих Демчишиним, ця фраза відсутня.
  1. Комісія чітко визначає роль міністра В. В. Демчишина у цій справі й пропонує звільнити його, а матеріали передати для розслідування правоохоронним органам.

З повною версією Акта службового розслідування, оприлюдненого Василем Гацько можна ознайомитися тут. :

відповідь 0 відповідь 31 відповідь 30 відповідь 29 відповідь 28 відповідь 27 відповідь 26 відповідь 25 відповідь 24 відповідь 23 відповідь 22 відповідь 21 відповідь 20 відповідь 19 відповідь 18 відповідь 17 відповідь 16 відповідь 15 відповідь 14 відповідь 13 відповідь 12 відповідь 11 відповідь 10 відповідь 9 відповідь 8 відповідь 7 відповідь 6 відповідь 5 відповідь 4 відповідь 3 відповідь 2 відповідь 1

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+