Слухати

Українські пенсіонери зможуть навчатися за новими підручниками

18 березня 2015 - 17:04
У Києві було презентоване видання методичного посібника для освітньої роботи з людьми літного віку „Старіти? Немає часу!”
Українські пенсіонери зможуть навчатися за новими підручниками  / Новини на Громадському радіо

У Києві було презентоване видання методичного посібника для освітньої роботи з людьми літного віку „Старіти? Немає часу!”. Пенсіонери, які вважають, що навчатися ніколи не пізно, можуть у територіальних центрах соцобслуговування стати учасниками «Університетів третього віку». Саме тут «вікові» студенти опановують Інтернет, тренують пам’ять, розвивають інтелект і відкривають у собі нові таланти.

Screenshot_3 Інститут міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV) розвиває в Україні программу «Навчання літніх людей». Для них, а також для їх тренерів і потрібен методичний посібник „Старіти? Немає часу!”, розповідає регіональний директор Представництва DVV International в Україні Аніта Якобсоне.

«Адресат этой книги – люди, работающие с пенсионерами. Почему она позитивная? Потому что она направлена на тренеров, которые работают с людьми пожилого возраста. Мы все нуждаемся в позитивном мышлении: и те, кого обучают, и те, у кого мы обучаемся. Если мы меняем качество жизни наших пожилых людей, мы меняем качество жизни каждой семьи», – каже Аніта Якобсоне.

За словами Якобсоне, це вже другий тираж книги. Більша частина тиражу була поширена саме серед співробітників терцентрів, у складі яких діють університети третього віку.

«Из всего населения пенсионеров – третья часть. Может ли государство списать треть своего потенциала?», — говорит она.

За словами директора Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Міністерства соціальної політики Оксани Суліми, унікальність посібника в тому, що в ньому вперше зібрані не тільки теоретичні знання, а й практичні поради, конкретні кроки, методи та вправи, які дозволяють зробити процесс навчання привабливим та ефективним саме для людей похилого віку.

«Це абсолютно логічний, активний крок до того, як правильно організувати навчання людей похилого віку, як правильно з ними спілкуватися. Ми залучаємо людей старшого покоління не тільки до навчання, але й до викладання. Вони продовжують і надалі працювати», — каже О. Суліма.

Зараз в Україні програми з навчання літніх людей реалізують 706 терцентрів соцобслуговування. А їх послугами користуються більш дев’яноста тисяч осіб похилого віку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+