Слухати

Луганська область: пенсіонери третій місяць сидять без грошей

20 березня 2015 - 21:42
Це сталося через плутанину із їхніми документами при переїзді регіональних відділень Пенсійного фонду внаслідок військових дій
Луганська область: пенсіонери третій місяць сидять без грошей / Новини на Громадському радіо

У підконтрольних українській владі районах Луганської області деякі пенсіонери вже третій місяць не отримують пенсію. Це сталося через плутанину із їхніми документами при переїзді регіональних відділень Пенсійного фонду внаслідок військових дій. У проблемі розбирався наш кореспондент Олег Шинкаренко. До журналіста звернулася пенсіонерка Олена Якимчук з містечка Золоте-5, що неподалік від Попасної та Первомайську:

Зникла мого чоловіка та моєї матері справа. Чоловік — Василь Кирилович, а мама — Воронова Марія Федорівна. Ми тут приїхали до Києва як переселенці, оформилися, пійшли до Пенсійного Фонду, а там нам сказали місяць чекати. Через місяць ми прийшли, а там нам сказали — ваших справ немає. Ми звернулися у Центральний пенсійний фонд. Там нам сказали чекати ще місяць, поки все з’ясують. А жити немає на що. Ми зверталися за місцем проживання у Попаснянський пенсійний фонд Луганської області. Вони сказали: ваші справи відправлено до містечка Кремінна.

Мій чоловік та моя мати виїхали до міста Кремінна. 3 жовтня 2014 року вони там перереєструвалися. І вони не отримували звідти нічого. Потім на початку листопада їм почали виплачувати пенсії на пошті міста Золоте-5 по списках. І вони у тих списках були. Але з грудня і по сьогоднішній день їх у тих списках вже не було. Чоловік зник із тих списків у лютому. Ми поїхали до Попасної, там нам сказали, що відправили наші документи до Кремінної. А там нам кажуть звертатися до Попасної. Нас ганяють звідти туди й назад. Київ теж не може знайти. Я не знаю, що нам робити. І це не тільки ми одні.

Я можу назвати декілька прізвищ людей, яких теж немає у списках цього селища. Окрім мого чоловіка та матері це Новікова Лідія Павлівна та її чоловік Миколай, Кудрявцева Галя, Рабецький Володимир, родина Азаренкових. І чим далі, тим більше зникають справи. Вчора я розмовляла із нашою кумою. Її родичці теж не виплачують вже два місяці. Якимось чином їй дозволили потрапити до пенсійного архіву. Зайшла туди, каже, там накидано було тих справ. І старих, і яких хочеш. І вона там два дні сиділа, все перебирала, доки не знайшла свою справу».

Лідія Новікова, пенсіонерка із того самого міста Золоте-5 не отримує пенсію вже третій місяць. Вона на межі відчаю:

 «Подруга тут мене, поруч хати, її немає у списках теж. Як жити, я не знаю. 1100 гривень пенсія. До Попасної машина 200 грн, до кремінної — 300 гривень. У мене пенсія — 1100 гривень.

 - Отут би їм і звернутися до голови Луганської облдержадміністрації Геннадія Москаля.

По-перше ми не знаємо куди це, як це їхати. Це ж там, мабуть, черга, винайняти треба машину. Це не так просто — виїхати, коли бомбардування скрізь, перекопане все. От я була сьогодні на Комунальній, там Віра Заберко живе, так вона з грудня минулого року не отримує пенсію. Вона каже: «Якщо я знов цього місяця не отримаю — я повішуся!»

Сам Геннадій Москаль у коментарі Громадському Радіо заперечив наявність серйозних проблем із пенсіями у регіоні:

«У нас всі пенсії отримують у відповідності до призначених пенсій. З 5-го по 25-те включно видаються всі пенсії. А якщо немає поштових відділень з тієї чи іншої причини, то Укрпошта привозить під конвоєм міліції гроші і роздає їх у селі із хати до хати. У нас такого немає, це абсолютна вигадка».

Втім, пан Москаль таки припускає, що певні негаразди цілком можуть бути:

 «Ви знаєте, життєві ситуації є, що у Києві не можуть знайти якусь довідку чи справу. У любому відомстві таке є. Якщо людина переїжджає з одного місця в інше, то справа ж на руки їй не видається, а пересилається. Для цього потрібен час. Я не бачу тут абсолютно проблеми. Це є нормальний процес».

Громадське Радіо звернулося до Пенсійного Фонду України. Там неофіційно заявили, що не чули про невиплату грошей. Офіційний коментар з цього приводу обіцяли надати через 5 днів. Але голодуючим пенсіонерам Луганщини не потрібен коментар чиновників, їм потрібна пенсія. Сподіваємося, що пан Геннадій Москаль відправить до них хоча би конвой міліції.

Олег Шинкаренко для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+