Слухати

Французькі студенти подарували Україні дві карети «швидкої»

23 березня 2015 - 18:50
У Львові відбулася передача двох карет «швидкої допомоги», які придбали французькі студенти для України. Ці автомобілі везли майже через усю Європу до Львова, а далі через Київ повезуть на схід
Французькі студенти подарували Україні дві карети «швидкої» / Новини на Громадському радіо

Screenshot_1Сьогодні у Львові відбулася передача двох карет «швидкої допомоги», які придбали французькі студенти для України. Ці автомобілі везли майже через усю Європу до Львова, а далі через Київ повезуть на схід. Одне авто відправиться в Дніпропетровськ, інше – у прифронтовий Маріуполь.

Вибір придбати для України карети «швидкої допомоги» був не випадковим. Студенти говорять, що мають зв’язки з Асоціацією медичної благодійної допомоги «Франція-Україна», яка діє в Парижі, а також Благодійним фондом «Міжнародна асоціація підтримки України», який діє в Києві. Тож після консультацій стало зрозуміло, які саме потреби є першочерговими.

Screenshot_1

Чому французи вирішили допомогти українцям і як це відбувалося, Громадському радіо розповіла учасниця проекту Аґат Фреаль.

[caption id=»attachment_15 370» align=»alignleft» width=»300»]Агат Фреаль Аґат Фреаль[/caption]

«Ми четверо навчаємося на одній програмі на магістратурі – троє французів і одна українка. Наша програма заохочувала нас зробити певний проект в одній з країн. Ми зустрілися з асоціацією в Парижі, проконсультувалися з ними, що є найбільш необхідним. І ми вирішили збирати кошти на «швидкі», бо нам здавалось, що ми зможемо довести цю справу до кінця. Нам вдалося зібрати 11 тисяч євро і в кінці ми зібрали більше, ніж планували на одну машину, тому асоціація, з якою ми працювали, додала 3 тисячі. Тому ми купили дві машини, а не одну»,  - каже Фреаль.

За словами учасників проекту, кошти збирали протягом двох місяців як у вигляді добровільних пожертв, так і продаючи різноманітну символіку. У Львові ці машини навантажать ліками та відправлять на схід.

Євген Филипець, Студентський мер Львова, зауважує: ці карети «швидкої» не є броньованими чи військовими, тож працюватимуть в тилу, адже саме оперативне та професійне транспортування поранених нерідко рятує військовим здоров’я чи навіть життя.  Він говорить, що автомобілі передадуть у медичні заклади Дніпропетровська й Маріуполя.

[caption id=»attachment_15 371» align=»alignright» width=»300»]Євген Филипець Євген Филипець[/caption]

«Щойно ми закупили ліки, це були протизастудні, бо ми координуємося з Народною Самообороною Львівщини, і нам порадили купити саме це. Ми купили на більше 10 тисяч гривень. Вийшло досить небагато, бо ліки зараз дуже дорогі. Але цього вистачить десь на три-чотири взводи на певний проміжок часу. Річ у тім, розумієте, зараз кажуть, що практично забезпечені такими засобами ургентної медицини, але немає нічого практично по попереджувальній та протизастудній», - говорить Євген Филипець

Тепер французькі студенти власноруч приженуть подаровані автомобілі в Київ та передадуть їх Благодійному Фонду. Таким чином четвірка учасників проекту подорожує з самого Парижа, вони проїхали пів-Європи і в кожному з міст говорили про українські потреби, пропонуючи людям долучатися до допомоги нашій країні.

Ірина Гречана – зі Львова спеціально для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+