Слухати

Порошенко повернув державі контроль над «Укрнафтою»

25 березня 2015 - 12:58
Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону "Про акціонерні товариства"
Порошенко повернув державі контроль над «Укрнафтою» / Новини на Громадському радіо

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону «Про акціонерні товариства». Про це повідомив сайт президента вночі, майже одночасно з повідомленням про відставку Ігоря Коломойського з посади голови Дніпропетровської обласної держадміністрації.

Як відомо, Верховна Рада 19 березня ухвалила цей урядовий законопроект, який, серед іншого, дозволяє державі отримати дивіденди з акціонерних товариств, зокрема – з компанії «Укрнафта», в якій структури Коломойського володіють 50% +1 акція, повідомляє Українська правда.

Документом внесено зміни до статей 30, 38, 41, 55 закону «Про акціонерні товариства»., якими запроваджується єдиний підхід до зниження кворуму для всіх акціонерних товариств, у тому числі тих, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і де вона є власником 50% і більше простих акцій.

«Цей крок наближає законодавство України до міжнародних стандартів щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств та запроваджує нормальний підхід, коли для прийняття рішення в акціонерному (колективному) підприємстві необхідно 50% голосів акціонерів плюс 1 голос», — наголошує прес-служба президента.

Крім того, закон вдосконалює механізм обрання та діяльності органів акціонерного товариства, забезпечується дієвий механізм виконання рішень товариства щодо виплати дивідендів.

«Запроваджені механізми також сприятимуть додатковим надходженням до державного бюджету України в результаті підвищення ефективності прийняття та виконання рішень про виплату дивідендів акціонерними товариствами, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави», — йдеться у повідомленні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+