Слухати

Через зруйнований будинок мешканка Слов’янська хоче йти до суду

01 квітня 2015 - 21:08
Катерина Шаренко не виключає, що буде позиватися до держави. Її приватний будинок був повністю зруйнований торік під час артилерійського обстрілу
Через зруйнований будинок мешканка Слов’янська хоче йти до суду / Новини на Громадському радіо

IMGS9226[1]Мешканка Слов’янська пенсіонерка Катерина Шаренко не виключає, що буде позиватися до держави. Її приватний будинок був повністю зруйнований торік під час артилерійського обстрілу. Нині житло їй відбудовують з нуля, але держава до цього не має відношення.

Допомагати пенсіонерці взялася юрист волонтерської організації «Краматорськ-SOS» Ірина Фьодорова. Вона вважає, що підстави для позову дає стаття 19 закону «Про боротьбу з тероризмом», в якій сказано, що у таких випадках відшкодування здійснюється з державного бюджету з наступним стягненням компенсації від зловмисника, який ту шкоду заподіяв.

Проблема в тому, що зловмисника встановити дуже складно.

Ось що каже Ірина Фьодорова:

«Она (Катерина Шаренко, — прим. автора) обратилась в Славянский городской совет для получения компенсации за разрушенное жилье. Однако ей отказали на основании того, что в Кабмине только подготовлен законопроект о возмещении вреда особам, пострадавшим во время проведения АТО. Финансирования по этой программе нет. Поэтому они не могут оплатить ей. Ей приходится на данный момент снимать другое жилье, оплачивать его».

Катерина Шаренко каже, що їй дали зрозуміти: на державу нема чого сподіватися:

«Я 4 июня 2014 года выехала, а 5-ого на следующий день мне все развалило. Позвонили мне соседи, которые живы остались, в подвале прятались. Сказали, приезжай, у тебя тут ничего нет, все горит. Пожарная машина ничего не тушила, сказали, что нечего тушить… Сказали, что у государства денег нет, нас таких много и никто не поможет».

Тим часом, на ділянці, де стояв будинок Катерини Шаренко, здійснюються будівельні роботи. Тут працює двоє будівельників із Тячівського району Закарпатської області. І кілька місцевих людей.

Бригадир Степан Горковчук розповідає, що вони працюють безкоштовно. Вони є вірними протестантської церкви «Нове життя».

Раніше благодійна католицька організація «Карітас України» виділила Катерині Шаренко два рази по 4 700 гривень. Вона на них закупила частину будівельних матеріалів. Але повністю, щоб добудувати будинок – не вистачить. Закарпатці зведуть стіни. А решту господарка будинку має намір шукати деінде.

Нагадаємо, що Слов’янськ став першим місцем на Донбасі, де почалися бойові дії. 12 квітня минулого року його захопили бойовики під проводом громадянина Росії Ігоря Гіркіна-Стрєлкова. 5 липня українські війська відновили контроль над містом.

Юрій Луканов для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+