Слухати

«У Київ привезли дітей-сиріт з окупованих територій», — Світлана Легка

03 квітня 2015 - 15:08 140
Світлана Легка, віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Обдаровані діти України», член «Клубу успішних жінок» м. Києва. Усе своє життя присвятила культурному розвитку

11130301_937619459604409_173969867343501851_nСвітлана Легка, віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Обдаровані діти України», член «Клубу успішних жінок» м. Києва. Усе своє життя присвятила культурному розвитку. Благочинність – ще один аспект діяльності Світлани.

«Чотири роки тому до мене звернулися, ми ж всі спілкуємося у своїй соціо-культурній діяльності, звернулися до нас у Фейсбуці одні люди, щоб врятувати одного хлопчика. У нього була дуже рідка хвороба, я зараз не пам’ятаю, саме яка. У нього збиралася рідина у мозку. Людина не родичка, не друг, а просто побачили цю інформацію від молодої родини, вони ще навчалися в університеті, мама вже вагітна другою дитиною. Вони написали про допомогу, що у них 9-місячна дитина помирає, тому що у нашій країні немає такої кількості ліків, які потрібні дитині, а по-друге, немає фінансової можливості», - розповіла Світлана Легка.

Світлана розповіла, що після звернення вона організувала людей, щоб провести благочинну акцію. Вона запросила велику кількість артистів «першого ешелону» і вони зібрали фінансову допомогу.

«На жаль, так склалося, і на все воля Божа, що майже через рік дитина все одно не вижила і полетіла в «хор ангелів», але у цій акції було задіяно дуже багато людей. У нас є така громадська організація по всій Україні, як «Клуб успішних жінок». Це жінки, які себе вже зробили, вони мають якийсь певний бізнес. Хтось займається великою соціальною роботою, допомогою. І створили таку громадську організацію, яка займається допомогою дітям, літнім людям і тим, хто на тому чи на іншому етапі зійшов зі своєї дороги і яким потрібна наша допомога», — говорить Світлана

За її словами, до «Клубу успішних жінок» її запросили 4 роки тому. Після цього її благодійної роботи стало набагато більше, тому що задачі, цілі саме клубу жіночого – допомагати дітям і літнім людям.

«Є така фундація, як «Отчий дім». Там є такий Роман Іванович Корнейко. Це людина з великої літери. Ми коли з ним познайомились, то без сліз неможливо було чути ці історії про дітей і про літніх людей, тому що це кожна історія, то це якась трагедія. І ми взяли шефство над такою фундацією, яка існує у багатьох містах України, яким саме займається «отчий дім». Роман Іванович поєднав у цьому «Отчому домі» дітей-сиріт, одиноких матерів, які залишилися без даху над головою, і так само літніх людей, яких кинули діти», — розповіла Світлана.

Крім того, «Клуб успішних жінок» допомагає дітям-переселенцям, сиротам, у яких немає батька і матері, і крім того, вони ще й потрапили в зону бойових дій.

«Ми перевезли зараз 12 діток, які хворі на туберкульоз. Досить важко було їх перевезти, але зараз ми їх перевезли в Київ, «Отчий дім» міг їх приймати, але в кімнатах навіть не було де їм спати. Тому у нас була така велика благодійна акція на Різдво, у нас працювала «лавка чудес», де кожен міг доторкнутися до цієї акції, і ми поєднали дітей з дитячих будинків Львова і Києва. Діти самі виробляли дитячу іграшку, ми її так називали «чудесником», де у кожній цій іграшці є сердечко у серединці з ім’ям автора дитини. Бо діти самі долучаються до допомоги таким самим дітям, як і вони самі але вони ще і потрапили до в зону, де відбуваються війна», — поділилася благочинниця.

Вона заявила, що успішно було зібрано 30 тисяч гривень. І на ці виручені кошти закупили двоповерхові ліжка, а жінки клубу зі власні кошти придбали постіль для дітей.

Два тижні тому «Отчий дім» уже прийняв першу групу дітей. Третього квітня жінки клубу поїдуть знайомитися з дітьми. За словами Світлани, вони не хотіли їхати одразу до дітей, бо хотіли, щоб вони адаптувалися на новому місці.

«Ми рік тому прийняли дітей зі Слов’янська, з Донецька. Коли ми приїжджали до цих дітей і говорили до них російською, бо українську вони не сприймали, вони були дуже закриті, не хотіли говорити, вважали себе чужинцями на рідній землі. Пройшов рік і в січні місяці цього року до нас приїхав отчий дім і зробили святковий вертеп з національною прихильністю такою. Ми були настільки приємно здивовані, у нас були сльози на очах, бо діти з Донецька, Луганська, Слов’янська поставили виставу українською мовою, де самі вони брали участь. Вони вільно говорять українською і сприймають нас, і кажуть нас Київ прийняв. Ми дуже раді і задоволені, що ми живемо в Україні», — розповіла Світлана.

Світлана розповіла, що вони вже мають плани на рік уперед. Найближча акція – «Один день з Анжелікою Рудницькою». Мета зустрічі – передати паски бійцям на фронт. На зустрічі всі бажаючі зможуть спекти паски, писати писанки та багато іншого. Світлана Легка запрошує усіх бажаючих приєднатися до благодійної акції. За детальною інформацією слідкуйте на сторінці Світлани Легкої у Фейсбуці.

Вадім Родітєлєв для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+