Слухати

Рада заборонила комуністичну символіку й визнала воїнів УПА героями

09 квітня 2015 - 18:49
ВР заборонила нацистські та комуністичні символи в Україні. Також Рада схвалила закон про правовий статус та вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті
Рада заборонила комуністичну символіку й визнала воїнів УПА героями / Новини на Громадському радіо

630xNx00a3d88-224_628x420.jpg.pagespeed.ic.3s9fEJOyx-Gu8R6uToFqВерховна Рада України заборонила нацистські та комуністичні символи в Україні. За відповідний законопроект проголосували 254 народні депутати. Також Рада схвалила закон про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті. Рішення підтримав 271 народний депутат.

Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» забороняється використання державних символів СРСР та радянських республік, інших держав колишнього «соцтабору», символіки комуністичної партії або її елементів. Повідомляє Громадське ТВ.

Також забороняється символіка Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП) та державні символи Третього Рейху. Документом заборонено ще низку зображень, пам’ятників, пам’ятних знаків, написів.

Законом про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті визнаються борцями за незалежність України особи, які працювали в органах влади Української Народної Республіки, включаючи Українську Центральну Раду, уряд Української Народної Республіки в екзилі. Також борцями за незалежність України визнаються особи, які належали до органів влади Української Держави (Гетьманату), органів Західно-Української Народної Республіки, Східно-Лемківської та Гуцульської Республіки, Карпатської України.

Також борцями за незалежність визнані військові, безпекові, інші мілітарні, воєнізовані або парамілітарні формування та частини вищезазначених органів та особи, які належали до Українських січових стрільців, Української Галицької Армії, Повстанчої армії України, Організації народної оборони «Карпатська Січ».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+