Слухати

Правий сектор сам собі виготовляє набої, — бійці

30 квітня 2015 - 21:12
П’ятий окремий батальйон добровольчого українського корпусу Правий сектор набої для снайперів не купує
Правий сектор сам собі виготовляє набої, — бійці / Новини на Громадському радіо

П’ятий окремий батальйон добровольчого українського корпусу Правий сектор набої для снайперів не купує. Бо це коштувало б надто дорого. Набої виготовляє спеціальний підрозділ, який створив колишній мешканець Сімферополя на псевдо Будяк. Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо.

Будяку подобається, коли його жартома називають завлабом. У нього є спеціальне приміщення, яке він сам кличе лабораторія. Там встановлено спеціальне обладнання, на якому, власне виготовляються набої.

Він давно цікавився військовою тематикою. І ще до окупації півострова замовив собі у Сполучених Штатах спеціальні верстати для набивання набоїв. Після окупації Криму він виїхав звідти сам і вивіз з собою обладнання.

Інструктор з підготовки снайперів на псевдо Француз каже, що самостійне виготовлення набоїв коштує військовому підрозділу в кілька разів дешевше, ніж, якби їх купували.

«Держава у тому, що держава нам не постачає набої, щоб ми боролися з ворогом. Купувати за гроші волонтерів неймовірно дорого. Ми купуємо складові і виготовляємо самі, тому що один набій для професійної снайперської рушниці від 200 гривень і вище. Таких набоїв для тренування однієї людини потрібно 50 штук в день. Можете порахувати, скільки це буде коштувати тільки на одного снайпера. А у нас цілий підрозділ. Тому ми купуємо складові, використовуємо по 2-3 рази гільзи, робимо набої і вони нам виходять на 70-80% дешевше».

Під проводом кримчанина Будяка в лабораторії Правого сектора працює громадянин Росії на псевдо Студент. Він приїхав до України зразу після перемоги Майдану. Каже, що в українців вийшло те, що не вийшло у росіян. Він вирішив воювати разом з українцями, бо, на його думку, лише поразка України у війні з Росією поховає надію на перемогу демократії і здорового глузду.

Боєць Студент навчається на снайпера. Він показує гвинтівки, які є в їхньому розпорядженні. Він стріляє з них набоями власного виробництва.

Юрій Луканов для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+