Слухати

У селищі Опитне у людей немає води і електрики

04 травня 2015 - 19:04
Жителі селища Опитне Донецької області вже рік знаходяться під постійними обстрілами, через що змушені жити в підвалах. З 700 людей залишилось 70
У селищі Опитне у людей немає води і електрики / Новини на Громадському радіо

IMG_8447Жителі селища Опитне Донецької області вже рік знаходяться під постійними обстрілами, через що змушені жити в підвалах. З 700 людей залишилось 70. Населений пункт знаходиться за декілька кілометрів від Донецького аеропорту, розбиті всі будинки, немає води та електрики, їжу привозять або волонтери, або українська армія. З Опитного зі свіжим репортажем повернулася Ірина Сампан.

« — Гуманитарку вам привезли, еды привезли. Как вы тут? Вы не голодаете?

- Пока нет, хлопцы помогают по чуть-чуть. Окон нету, дверей нету»
Знімок екрана 2015-05-04 о 13.25.17 Знімок екрана 2015-05-04 о 13.25.28У підвалах, у яких раніше зберігалась консервація та картопля, люди живуть тепер самі, ховаючись від обстрілів. Для обігріву жителі облаштували свої кімнати буржуйками. Електроенергію на декілька годин в день подає генератор.

» — Сколько у нас, вот там  17 человек.

- Куда вы прячетесь?

- В подвалы. Вот видите трубы, вот это у нас буржуйки стоят.

- А это все жилые дома? - Конечно. Жилые, но живем в подвалах, невозможно же знать, когда и во сколько прилетит».

Знімок екрана 2015-05-04 о 13.31.26В одній з кімнат підвалу живе бабуся з ампутованою ногою. За три останні місяці активних обстрілів її вивозили на вулицю 6 разів. За її словами, вона вже десятий місяць не отримує пенсію.

«10 месяцев будет 5 мая. За июль дали, а в августе уже не давали. Многие, кто может, ездили и пооформляли, а я не знаю куда, никто ко мне не приезжал.»

Волонтери з Краматорська вперше привезли опитнянам продукти. Жителька селища Галина розповіла, що допомагати гуманітаркою їм почали тільки останні місяці, тому що ніхто не знав, що в Опитному ще є люди.

IMG_8436 IMG_8441

»- К вам проехать нереально! -

Это сейчас нереально, никто не знал, что тут люди остались. К нам только два раза приезжала гуманитарка.

- Мне тоже говорили, что на Водяном людей нет, я приехал, а там человек сто.

- Ну вот можно жить, когда там все сыро и, как говориться, без крыши»

. IMG_8465 IMG_8461 IMG_8438 IMG_8439 IMG_8454 IMG_8460 IMG_8451 IMG_8430

Ірина Сампан для  Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+