Слухати

У Волновасі вперше з’явилася церква Київського Патріархату

11 травня 2015 - 14:05
«Московський Патріархат скомпрометував себе далі нікуди», — каже мешканець Волновахи, що на Донеччині, Олександр Євтошкін
У Волновасі вперше з’явилася церква Київського Патріархату  / Новини на Громадському радіо

povorВперше громада Української Православної Церкви Київського Патріархату з’явилася у Волновасі, що на Донеччині. Дотепер єдиною православною церквою там був Московський Патріархат. «Московський Патріархат скомпрометував себе далі нікуди», — каже мешканець Волновахи, що на Донеччині, Олександр Євтошкін:

«Прихожани налаштовані на превосходство Російської нації. А Московський патріархат віруючим цілеспрямовано вибудовує такий стереотип поведінки. Хочу жити у своєму місті з людьми, яких виховала Православна церква Київського патріархату. Я не хочу жити серед русского мира»

«Люди зверталися до місцевої, до обласної влади, щоб зареєстрували хоч одну громаду Київського Патріархату», —розповідає владика Сергій, архієпископ Донецький і Маріупольський УПЦ КП, — але на той час всі боялися пана Януковича. А він, як відомо, «кришував» церков Московського патріархату»

priest(1)povor

«Деякі священники Московського Патріархату вважають, що українські військові — це окупанти», — провдовжує владика Сергій:

«Навіть в Маріуполі ще місяця чотири може назад в деяких храмах, перед початком богослужіння ставили скарбнички, де збирали пожертви для військовослужбовців ДНР. А потім, звичайно, відповідальні органи з ними поспілкувалися і так далі».

sign«Церква тут виконує не тільки обрядову функцію, а забезпечує весь “соцкультбыт”» — наголошує владика Сергій:

«І соціальна сфера, і психологічна допомога, і допомога вимушеним переселенцям, які втратили житло, і так далі. Тобто церква займається всілякою допомогою».

Приміщення церкви має на стінах малюнки різноманітних звіряток. «Тут була дитяча бібліотека», — пояснює владика Всеволод, єпископ Слов’янський, вікарій Донецької єпархії.

«Для облаштування ми привезли з Дніпропетровська трошки допомоги» — розповідає протоєрей Дмитро Поворотний, голова капеланського відділу Дніпропетровської єпархії УПЦ КП.

«Треба підтримувати своїх тим більше в такий час, коли треба єднатися і в вірі, і в сподіванні на перемогу».

Ігор Петровський для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+