Слухати

Якщо вас затримала ФСБ: що робити і чого НЕ робити. Поради звільнених політв’язнів

20 травня 2015 - 19:53
Звільнені з російського ув’язнення українські “заручники” Юрко Яценко та Богдан Яричевський разом із Євромайдан SOS створили інструкцію для українців, які можуть опинитися в руках ФСБ
Якщо вас затримала ФСБ: що робити і чого НЕ робити. Поради звільнених політв’язнів / Новини на Громадському радіо

prison_01Звільнені з російського ув’язнення українські “заручники” Юрко Яценко та Богдан Яричевський разом із Євромайдан SOS створили інструкцію для всіх українців, які можуть несподівано для себе та своїх близьких опинитися в руках ФСБ. Цей простий перелік із 7-ми DOs та 8-ми DON’Ts може насправді врятувати життя та підвищити шанси на звільнення тих осіб, які були затримані в РФ (або в окупованому Росією Криму та переправлені до місць несвоболи РФ) із політичних мотивів.

Зокрема, важливо не давати жодних пояснень і свідчень та не підписувати ніяких документів без присутності адвоката, краще не користуватися послугами наданого російською державою захисту, уникати будь-яких розмов із будь-ким на політичні теми. Натомість, варто попереджати близьких про поїздку в Росію, мати при собі контакти правозахисників та українських дипустанов у Росії, зрештою — налаштуватися на те, що ваша проблема може бути тривалою в часі.

Юрко та Богдан закликають поширювати цю довідку серед тих, хто має намір їхати до Росії найближчим часом. Доки збройний конфлікт триває, а в Росії панує авторитарний режим, жоден із тих, хто перетинає її кордон не застрахований від того, аби бути ув’язеним із політичних мотивів або просто тому що ФСБ привидівся Правий Сектор.

prison_01

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+