Слухати

«В Україні планують відкрити завод з виготовлення ГМО», — активісти

22 травня 2015 - 16:05
Громадські активісти вийшли на мирну акцію протесту під стіни Міністерства агрополітики України. Вони вимагають надати більше інформації про діяльність компанії «Монсанто» в Україні
«В Україні планують відкрити завод з виготовлення ГМО», — активісти  / Новини на Громадському радіо

DSC05087 (3)Громадські активісти вийшли на мирну акцію протесту під стіни Міністерства агрополітики України. Вони вимагають надати більше інформації про діяльність компанії «Монсанто» в Україні. За словами активістів ця компанія планує відкрити в країні завод з виготовлення генно-модифікованого насіння. Про це «Громадському радіо» розповідала Лідія Морозова – координатор групи.

«У нас мирна акція-хода. Вона проводиться в кінці травня в усьому світі з 2012 року. В цьому році і Україна приєдналася до 38 країн, в яких ці акції проходять. Ми хочемо, щоб суспільство та відповідні організації звернули увагу на таку проблему, як використання ГМО-технологій та хімікатів, а також особливу увагу на будівництво заводу, який наразі будується в Житомирській області компанією «Монсанто». У нас є дуже багато питань щодо будівництва цього проекту, бо є дуже багато фактів, які свідчать про те, що це є завод з виготовлення генно-модифікованого насіння» — розповіла Лідія.

Перед будівлею міністерства зібралося приблизно 15 молодих людей. Всі вони в білих майках з надписом «Ні Монсанто в Україні». Люди тримали в руках плакати «Не дамо Монсанто отруїти Україну», «Ні ГМО заводу Монсанто в Україні», «Українці не лабораторні щури».

На сайті компанії «Монсанто» є інформація, що київський офіс компанії було відкрито 1992 році. «Монсанто» виробляє в Україні та імпортує до України якісне та високопродуктивне насіння кукурудзи, ріпаку та овочів лише традиційної селекції», — повідомляється на сайті.

«Наразі ця акція є зверненням, проханням надати якусь інформацію не обов’язково секретна нам з рук в руки, ця інформація має надійти. Міністерство може дати прес-конференцію разом з компанією, надавши таку інформацію, але ми хочемо бути почутими. Щоб як і компанія відчувала свою відповідальність за свою діяльність в Україні, так і міністерство надавало нам інформацію про те, що відбувається в Україні» — сказала вона.

DSC05087 DSC05087 (2) DSC05087 (3)

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, компанія Monsanto є найбільшим у світі виробником насіння. Monsanto вклала $250 млн в будівництво заводу з виробництва насіння  кукурудзи в Житомирі. Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, опвідомляє «Економічна правда».

 

Катерина Кадер для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+