Слухати

Якими є суми виплат у разі поранення, інвалідності або смерті бійця АТО

02 червня 2015 - 16:16

IMAG0375Про це розповідає юристка фундації «Відкритий діалог» Тамара Комісарова. Координаторка моніторингової місії фундації «Відкритий діалог» на сході Агнєшка Гуральська пояснює, якими є типові помилки бійців і з якими проблемами вони стикаються.

«Законодавство встановлює дуже значні грошові виплати особам, які отримали поранення, інвалідність або у разі смерті таких осіб. Щоб отримати посвідчення інваліда війни, треба пройти процедуру через військово-лікарську комісію, медико-соціальну експертну комісію (МСЕК). І рішення по таких питаннях приймає комісія Міністерства оборони на підставі лікарських висновків. І вже управління праці і соціального захисту відповідної районної держадміністрації встановлює статус і відає посвідчення «Інвалід війни».

У разі встановлення такого статусу, виплачується по першій групі – 304 тис. 500 грн., по другій групі –243 тис. 600 грн., третій – 182 тис. 700 грн.

Ця сума прораховується відповідно до встановленого законодавством прожиткового мінімума для працездатних осіб.

У разі смерті бійця його родичі отримують 609 тис. грн., — розповіла Тамара Комісарова.

«Буває, що боєць потравляє в госпіталь, і там заключення дають, не пов’язане з тим, що боєць був у зоні бойових дій. Це вже на совісті лікарів. І це необхідно контролювати. Звичайно, більшість лікарів — це неймовірні люди, які рятують життя, але такі випадки бувають. Треба контролювати, щоб в заключенні було правильно описано, як отримано поранення, бо потім дуже важко буде отримати пільги», — підкреслила координаторка моніторингової місії фундації «Відкритий діалог» на сході Агнєшка Гуральська.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+