Слухати

У Дніпропетровську проводять арт-терапію для поранених військових

23 червня 2015 - 16:07

artterapijaУ Дніпропетровському військовому шпиталі протягом трьох місяців триває курс арт-терапії для поранених бійців. Семеро членів Дніпропетровського відділення спілки дизайнерів двічі на тиждень займаються малюванням з військовими. Так, за три місяці було створено понад 40 оригінальних робіт, – говорить Анатолій Міньків, голова Дніпропетровського відділення спілки дизайнерів України:

“Арт-терапія народилась доволі давно. В Америці, коли солдати поверталися з війни, то ними займалися психологи, художники. Вони виводили їх із поствоєнного синдрому. Людина просто відключається від мирського й отримує задоволення від самого процесу малювання”.

Вікторія Ткач, медсестра травматологічного відділення Дніпропетровського військового шпиталю, говорить, що бійці чекають на заняття з самого ранку:

“Навіть хлопці, які ніколи не малювали, я бачила, як вони цим захоплюються. Зрозуміло, що вони таке пережили всі… І коли людина малює – це розслабляє, відводить у сторону, з’являються зовсім інші думки. Я вважаю, що це добра релаксація”.

19 червня роботи бійців були виставлені на благодійному аукціоні в Музеї українського живопису. На ньому вдалося зібрати сім тисяч гривень. На ці гроші художники закуплять матеріали для продовження курсу арт-терапії у шпиталі.

artterapija_DSC5696.MOV.Still001

 

_DSC5514.MOV.Still001

 

 

_DSC5706.MOV.Still001

 

 

 

 

 

 

Говорить замкомандира взводу 20-го батальону 93-ї бригади Андрій Хамаза, один з авторів:

“Останні бої під Мар’їнкою… коли у мене з підрозділу два   дцять три трьохсотих… я втомився. Це моя друга війна, і мені набридло вже слухати розриви, вибухи і все інше. Хтось читає книжки, хтось малює, хтось грає у нарди. Не треба негатив накопичувати, я вважаю, не треба його привозити додому, краще його лишити там”.

Лєра Мальченко з Дніпра для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+