Слухати

Мешканці Олександро-Калинового не хочуть приєднуватися до громади Костянтинівки

09 липня 2015 - 12:34
Саме з такою пропозицією приїхав до людей на громадські збори голова Костянтинівської РДА Володимир Маринич
Мешканці Олександро-Калинового не хочуть приєднуватися до громади Костянтинівки / Новини на Громадському радіо

За його словами, це один з найкращих варіантів, бо в об’єднаній громаді сільські депутати матимуть функції контролю за витратами коштів.Это хороший вариант, само село не проживет. В объединенной громаде из 27 депатутов 8 будет селян, они смогут контролировать расходы…

А от мешканцям села така ідея не до вподоби. Вони мають свій варіант адмінреформи – зробити Олександро-Калинове районним центром, об’єднавши навколо нього інші населені пункти, — пропонує сільський голова Віталій Шаповалов. Адже усе в руках людей:

«Мы с вами должны сами это сделать, не ждать решений сверху. Прошел коммунизм… Надо меняться…».

Олександро-Калинове – одне з найстаріших сіл району, — розповідає голова громадської організації «Енеїда» Андрій Тараман. Вже у середині 19 ст. село було нанесено на карту. І через нього ішли важливі торговельні шляхи.

На карте 1865 года было село и 7 торговых путей рядом. От нас шел путь на Юзовку. Я за сохранение села и его традиций. Это нельзя потерять.

Сьогодні ж, певен Андрій, у селян є головне джерело доходів – це земля. І вона обов’язково  їх прокормить.

«У нас есть земля. Мы сами вправе установить фермерам размер налога на землю и пополнять этим бюджет. В городе нет земли и нет такой возможности».

Мешканець села Віктор теж упевнений, що не можна поєднувати місто і село. Адже саме з села і праці коло землі починається Україна:

«Це мають всі розуміти, що з села все починається, це джерело…».

Вже цього тижня калинівці збиратимуться на нові збори, куди планують запросити інші села району, аби об’єднатися в єдину територіальну громаду.

Наталя Поколенко з Костянтинівки для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+